Menü Kapat

Acil Para İhtiyacınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?

Acil nakit ihtiyacı olan kişiler, değişik yöntemler deneyerek ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Özellikle aniden ortaya çıkan sağlık sorunları beraberinde nakit ihtiyacı doğurur. Aşağıda şu sorunun cevabını detaylı şekilde açıklanmıştır: acil para ihtiyacınızı nasıl karşılayabilirsiniz?

Acil Para İhtiyacı İçin Yakınlara Başvurmak

Acil Para İhtiyacınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?
Acil Para İhtiyacınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?

Toplumumuzda yardımseverlik oldukça gelişmiş duygular arasındadır. Bir yakının zor anında yanında olmak ve ona destek olmaz törelerimizin gereğidir. Acil nakit ihtiyacı doğan kişi, aile bireylerinden veya arkadaş çevresinden bir yakınına başvurabilir. En basit ve en kolay erişim sağlanan yöntemdir. Ancak bazı durumlarda aile ve arkadaşlarda da para olmayabilir. Bu durumda daha kurumsal bir destek almak gerekir.

Acil Para İhtiyacı ve Banka Kredileri

Acil para ihtiyacını karşılamak isteyen kişinin başvuracağı kurumsal yöntem ise banka kredileridir. Birçok banka belirli tutarlarda acil kredi adı verilen ve yaklaşık 1 saat içinde müşteriye teslim edilebilen krediler verir. Hatta bu kredileri, şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden almak mümkündür. Ancak bu kredileri almak için kredi notuna bakılır. Kredi notu tutarlı olmayan kişiler bu kredilerden faydalanamaz. Sigortalı olmayan ve gelir belgesi teslim edemeyecek konumda olan kişilere kredi verilmez.

İlginizi Çekebilir  İnternette En Çok Hangi İşler Para Kazandırıyor?

Acil Para İhtiyacını Kredi Kartıyla Giderme

Aile ve yakınlarından para bulamayan, gittiği bankadan kredi alamayan kişilerin başvuracağı diğer yöntem kredi kartlarıdır. Belirli bir limit dâhilinde kredi kartından nakit çekim yapılıp ihtiyaç giderilebilir. Kredi kartından alınan nakdin geri ödeme faiz oranı diğer kredi oranlarına göre biraz daha yüksektir. Ancak kredi kartının nakde dönüştürmenin başka yöntemleri de vardır. Örneğin kredi kartını nakde dönüştürmenin bir diğer yolu mali değeri olan bazı ürünlerin alınıp satılmasıdır. Bu ürünler beyaz eşya, altın, elektronik eşya olabilir.

Taksitli altın satan birçok kuyumcu vardır. Bir kuyumcudan kredi kartı ile taksitli altın alınır. Altın anında bozdurulur ve nakde çevrilir. Geri ödemesi ise kredi kartına taksitli olarak gerçekleştirilir. Kuyumcular dışında taksitle mal alımı yapan birçok firma bulunur. Bu firmaların güvenilir olmasına ve mal alım satımı arasındaki makasın düşük olmasına dikkat edilmelidir.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Related Posts