İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bankalar müşterilerinin işlemlerini yapması için sunmuş olduğu hizmetlerden biri de telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığı kullanmak için akbank sim bloke kaldırma nasıl yapılır? bir adet cep telefon numarasının olması gerekir. Müşteri olunan bankadan telefon aracılığı ile hizmet alabilmek için telefon numarasının tanımlı olması şart.

Akbank Telefon Bankacılığı

Türkiye’nin geniş müşteri potansiyeline sahip akbank telefon bankacılığı konusunda müşterilerine en iyi hizmeti sunan bankaların başında gelmektedir. Akbank telefon bankacılığı gerek bankanın iş Yükünü gerekse müşterinin zaman kaybını en aza indirgemesi bakımından önemli bir hizmet kanalıdır.

Telefon Bankacılığının Avantajı

Telefon bankacılığını kullanmak için müşterinin hâlihazırda güncel cep telefonu numarasının bankada kayıtlı olması gerekmektedir. Böylelikle bankaya ilgili kanal üzerinden ulaşıldığında kendi müşteri profiline tanımlı numara, sistem tarafından otomatik tanınacak ve işlemleri yapmak için zaman kazanılmış olacaktır.

Ancak sadece telefon numarasının müşteri profiline tanımlı olması tek başına yeterli olmayacaktır. Tanımlı olan cep telefon numarasının banka tarafından gönderilen sms almaya ve sms göndermeye açık olmasıyla kolaylıkla işlem yapılabilir.

Sim Bloke Kaldırma Nereden Yapılır?

Akbank müşterilerinin zaman zaman bankada kayıtlı güncel telefon numarası olmasına rağmen telefon üzerinden hizmet almadığı görülmektedir. Bunun en büyük nedeni hiç şüphesiz kayıtlı olan ancak sim blokeli olmasından kaynaklanmaktadır. Sim kartı üzerinde bloke genel olarak:

  • Operatör değişikliği
  • Numara Değişikliği
  • Sms alma/gönderme değişikliği

Kaynaklanmaktadır. Operatör veya numara değişikliğinde doğrudan banka ile iletişime geçilmesi, sms alma/gönderme değişikliğinde telefon ayarlarından kontrol sağlanmalıdır. Sim kartı üzerindeki bloke kaldırıldıktan sonra banka tarafından hesap girişlerinde, işlem onaylarında, şifre değişiklik taleplerinde kolaylıkla ve güvenle işlem yapılabilir.

Sim Kartı Blokesi Neden Konulur?

Banka müşterisinin banka müşteri profilinde kayıtlı herhangi bir bilginin değişmesi durumunda, müşterinin güvenliği açısından bilgileri üçüncü bir şahsın erimesini engellemek için sim kartına teyit mesaj gönderimini engeller. Gerçek müşterinin beyanı ve talepleri doğrultusunda bu erişim bilgileri güvenli bir şekilde aktif hale getirilir. Sim kart değişikliğinde her müşterinin doğrudan banka şubesine başvurması yararına olacaktır.