İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banka Kredilerini Geri Ödeme Konusunda Yapmanız Gerekenler?

Birçok vatandaş, bankalardan çektiği kredileri geri ödeme konusunda sorunlar yaşıyor. Özellikle başvuru aşamasından itibaren banka kredileri hakkında doğru bir ekonomik denge kurulmadığı zaman, aylık olarak ödenmesi gereken taksitlerde aksama olur. Bu durum elbette kişilerle bankalar arasında ciddi sorunlar yaratır. Bu süreçte kredi borçlarını ödeyebilmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler de olacaktır.

Borç Yapılandırması

Bankalara uzun bir süre ödeme yapmayan kişilerin toplam borcunda büyük birikmeler olur. Bu tip durumlarda borcu tek seferde ödeyebilmek oldukça zordur. Bu tip durumlarda banka kredileri için yapılandırma talebi vererek borcu daha kolay ödeyebilirsiniz. Borç yapılandırması durumlarında toplam olan tüm borcunuz aylık belirli vadelere bölünür. Yani normal şekillerde kredi taksidi öder gibi borçları aylık olarak ödeyebilirsiniz. Borç yapılandırması talepleri için doğrudan banka şubelerine başvurmanız ve bireysel görüşme yapmanız gerekir. Banka şubelerinde borcu geri ödeme konusunda ikna edici konuşmanız durumunda, bankalar yapılandırma verecektir.

Geri Ödeme
Geri Ödeme

Borç Kapatma Kredisi

Farklı bankalar üzerinden belirli miktarlarda kredi borcu biriken kişiler için, borç kapatma kredileri de sunuluyor. Borç kapatma kredilerine başvuran kişiler, ilgili bankalara toplam borcunu beyan eder. Bankalar, kişilerin toplam borcu kadar kredi vererek diğer bankalara olan tüm borçları sıfırlar. Yani tek bir bankaya düzenli olarak aylık vadeleri ödeyebilir ve ekonomik bir düzen yaratabilirsiniz. Borç kapatma kredilerinde genel olarak düzenli bir gelir durumu şartı aranır. Bunun yanı sıra kredi puanı riskli seviyelerde olan kişilerin borç kapatma kredilerini kullanması da bir hayli zor olacaktır.

Kredi Hesaplama

Kredi vadelerini düzenli bir şekilde ödemek isteyen kişilerin mutlaka başvuru sürecinde kredi hesaplamalarını yapması gerekiyor. Kredi hesaplamaları yapılmadığı zaman, aylık olarak ödeyeceğiniz tutarlar zaman zaman gelir düzeyinizi aşabilir. Kredi hesaplamalarını yaparak vadelerin toplam tutarını ve sayısını ortaya çıkarmış olursunuz. Böylece hiçbir sürpriz yaşamadan aylık ne kadar ödeme yapacağınızı bilebilirsiniz. Kredi hesaplama süreçlerinde; balon ödeme, artan ödemeli ve azalan ödemeli gibi farklı ödeme seçenekleri hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Bu ödeme türleri, aylık olarak gerçekleştirilen vadelerin ödemelerini kolaylaştırabilir.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.