İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cep Telefonuna Kredi

Günümüz ekonomik şartlarına göre telefon almak oldukça güç bir hale gelmiştir. Herkes kendi bütçesine göre telefon satın almaya çalışırken, bazı telefonların fiyatları ortalama bütçeyi aşarak 10 ile 20 bin arasında değişiyor. Fiyatların böyle kişilerin bütçesini aşması, taksitli olarak telefon alma işlemini ortaya çıkarıyor. Bunu faturalı hatta kredi olarak da değerlendirebiliriz. Faturalı hatta kredi, bankaların sigorta işlemleri, kefil istemesi ve dosya masrafları olması nedeniyle oldukça avantajlı bir hal almaktadır. Operatörler tarafından kişilere sunulan bu fırsat ile nakit ihtiyacı karşılanabildiği gibi cep telefonu alımı gerçekleştirilebilir. Cep telefonuna kredi alınmak isteniyorsa bu işlemin yasal olduğu ve operatörler tarafından desteklendiği bilinmelidir. Nitekim işlemlerin tamamı operatörlerin yetkili bayilerinde gerçekleştirilebilir. Bu sebeple başka yollar ile sizlere cep telefonuna kredi sunabileceğini iddia eden kişilere güvenmemeniz doğru olacaktır.

telefon faturasina kredi

Cep Telefonu Ve Kredi Alma Yolu

Cep telefonu almanın ilk yolu faturalı bir hat sahibi olmaktır. Bu hattın cep telefonu almak isteyen kişinin kendi adına olması aranan diğer bir şarttır. Bunun yanında hattın en az 6 aylık dönemde kullanılmış olması ve bu kullanım döneminde herhangi bir ödeme gecikmesinin yaşanmaması gerekecektir. Kullanılan hattın aktif olması ve yukarıda saydığımız diğer şartların yerine getirilmesi halinde cep telefonuna kredi alma işlemlerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gün İçerisinde Onaylı Kredi

Faturalı hatta kredi almak isteniyorsa yukarıda belirttiğimiz şartların yerine getirilmesi gerekecektir. Saydığımız bu şartları, bütün operatörlerde yer alan ve müşterilere uygulanmaktadır. Tüm şartların yerine getirilmesi halinde istenen kredi miktarına başvuruda bulunulur. Bağlı olunan operatör uygun bulması halinde kişiye aynı gün içerisinde telefon verir. Böylece kişi telefon almak yerine nakit ihtiyacını karşılamış olur. Üstelik bu nakit ihtiyacını karşılamak için ekstra herhangi bir para ödenmesi, masraf yapılmasına gerek olmamaktadır.

Gün içerisinde onaylı olarak verilecek olan cep telefonuna kredi imkanı için istenen belgeler ise sadece kişinin kimlik kartı ve cep telefonu hattıdır. Operatör tarafından sunulan cihaz kişinin adına faturalandırılır. Bu şekilde kişi almış olduğu krediyi faturalı hattına ek olarak geri ödemekle yükümlü olacaktır.

Taksitlerin Ödenme Şekli

Cihaz alımı başarılı bir şekilde gerçekleştirildikten hemen sonra kullanıcının ödeme planı oluşturulur. Bu ödeme planına göre kişi geri ödemeyi 12, 24 veya 36 ay vadeyle gerçekleştirebilir. Taksit sayısının miktarı, cihazın bedelinin yüksek veya düşük olması ile alakalıdır. Her iki tarafı da koruma altına alınan sözleşmede de bu detayların tüm yer almaktadır. Faturanın geri ödenmesi konusunda pürüzlerin çıkması halinde, borç ödenmemiş olarak sayılacaktır. Yani geri ödemenin yapılmaması durumunda sözleşmede yer alan yaptırımlar uygulanmaya başlanacaktır.

faturalı hatta kredi imkanı

Telefon Hattına Kredi İmkanına Kim Başvurabilir?

Faturalı hat sahibi olup, faturalarını zamanında ödeyen kişiler ve herhangi bir bankaya borcu olmayan tüm kişiler faturalı hatta kredi imkanına başvuruda bulunabilirler. Bu nedenle burada en önemli detay geçmişe dönük olan faturaların ödenmiş olması durumudur. Faturalar zamanında ödenmiş ve herhangi bir pürüz çıkmamışsa, işlem kolayca gerçekleştirilebilir. Telefon faturasının kapalı olması ve daha önceki ödemelerinin aksatılmış olması halinde ödeme işlemi yapılmayacaktır.

Faturaya Kredinin Avantajları Bulunuyor Mu?

Faturalı hatlara kredi tamamen operatörlerin kendi kullanıcılarına sundukları, nakit ihtiyacı giderme sistemidir. Bu sisteme göre kullanıcılar ödemelerini yapmaları halinde diledikleri telefona sahip olabiliyor, sahip oldukları telefonu da nakit paraya çevirebiliyorlar. Faturalı hatta kredi imkanının bankalara göre en önemli avantajı, uğraştırma derdinin olmamasıdır. Kişinin uygun olması halinde operatör dakikalar içerisinde onaylar ve kredi alımı gerçekleştirebilir.

Aynı zamanda bankada gereken masraflar, kefil durumu ve sigortalı olma zorunluluğu gibi konular, cep telefonuna kredi alınırken gerekmemektedir. Faturalı hatlara kredinin bir önemli olan diğer avantajı ise tüm detaylarıyla şeffaf olmasıdır. Yani kişi faturalı hattının kullanım süresi ve ödeme düzenine göre istediği telefonu alabilmektedir. Bunun yanında almış olduğu bu telefonunun geri ödeme şartları ve faturaya ek olarak ödenmesi gereken miktarların net olarak belirlenmiş olmasıdır.

Hangi Durumlarda Kredi Verilmez

Kişinin faturalı hattı olmasına rağmen geri ödeme kabiliyeti bulunmuyorsa, yapılan başvuru reddedilecektir. Yine başvuru sahibinin faturasında ödeme gecikmesi yapması halinde, faturalı hatta kredi alma yolunu kapatabilir. Bunlar kişinin bağlı bulunduğu operatörlerin şartlarına göre değişim gösterebilir.

Facebook sayfamızı takip edin.