cep telefonu için kredi

Cep Telefonuna Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi, toplu nakit ihtiyaçları için en sık başvurulan çözüm yöntemidir. Kredi çekmek için özellikle bankalar tercih edilse de son dönemde bankalara yapılan kredi başvurularından birçoğu red almaktadır. Bundan dolayı da kredi ihtiyacı olanlar çeşitli alternatiflere başvurarak ihtiyaçlarını gidermektedir. İşte bu yöntemlerden birisi telefon faturasına kredi veren yerlerden işlem yapmaktır. Telefon faturasına kredi işleminde kişiler doğrudan bankadan veya işlem yaptıkları yerden para alamıyorlar. Bunun yerine şirketlerin kendi sağladıkları kredi imkanlarından yararlanarak cep telefonu satın alabiliyorlar. Yeni telefon faturanız üzerinden elinize nakit geçmiyor. Fakat aldığınız telefonu bozdurarak toplu nakit elde edebiliyor, ihtiyaçlarınızı onunla karşılayabiliyorsunuz.

Telefon Faturasına Kredi Almanın Şartları

Telefon faturasına kredi imkânı faturalı hatlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla faturasız hatlarda böyle bir uygulama yoktur. Bazı şirketler en az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı olmak gibi ön şartlar isteyebilmekte, sahip olunan hatların ödemelerinin de düzenli olarak yapılmış olması gerekmektedir. Bazı şirketlerde ise bu tarz şartlar bulunmamakta, yeni bir faturalı hat alınarak veya eski bir faturalı hat üzerine işlem tanımlanarak kredi sağlanabilmektedir. Bunun için en güncel bilgileri operatör bayilerinden öğrenebileceğiniz gibi danışmanlarımız kanalıyla da bilgi alabilirsiniz. Danışmanlarımız kampanyalar dahil en uygun telefon faturasına kredi imkanlarından faydalanmanız için yardımcı olacaklardır.

Telefon Faturasına Kredi Veren Yerler

Telefon faturasına kredi veren yerler ödemelerinizi düzenli olarak faturanıza yansıtacaklardır. Türk Telekom, Vodafone, Turkcell bayileri ve internet siteleri kredili telefon satışı yapmaktadır. Yasal düzenleme gereği şu an için maksimum 12 ay taksit yapılmaktadır. Şirketler taksitlendirme yaptıkları için beli bir vade farkı da koyarak faturanıza ilave etmektedir. İlk başta yapacağınız sözleşmede bütün detaylar yer alacaktır ve ödemeler sabit taksit halinde yansıtılmaktadır. Aldığınız telefonu kendiniz kullanabileceğiniz gibi dilerseniz hiç kutusunu açmadan telefon bozan yerlere götürüp nakde çevirebilirsiniz.


Alacağınız toplu parayla yeni bir cep telefonu alabilirsiniz.

İlk yapmanız gereken aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi belirlemek ve bunu en fazla 12 ay olabileceğini unutmamak. Ödeme imkanınıza göre dilediğiniz telefonu alabilirsiniz. Ülkemizde şu an 14 bin TL’ye kadar cep telefonu bulunmaktadır.