İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dolar Karşısındaki Euro Karının Kayboluşu

Dolar Karşısındaki Euro Karının Kayboluşu
Dolar Karşısındaki Euro Karının Kayboluşu

Dolar Karşısındaki Euro Karının Kayboluşu. Euro ve dolar dünyanın en çok işlem gören para birimleri olmalarının yanı sıra aynı zamanda en çok kazandıran paralar arasında da yer alıyor. Dolar ve Euro söz konusu olduğunda her zaman piyasalarda genel olarak doların Euro karşısında daha çok kazanç sunduğu verilere rastlamak mümkün oluyor. Erken işlemlerde elde edilen kazançların Euro lehine olması durumu bir süredir durumun tersine döndüğünü düşündürürken yakın zamanda bu üstünlük de elden gitti. Euro Almanya’da açıklanan yerel enflasyon rakamlarından sonra dolar karşısında sınırlı da olsa elde ettiği kazancını tamamen yok etti. Açıklanan rapor Euro dolar dengesinde değişim olmasına da neden oldu.

Saksonya Üretiminde Düşüş

Euro için açıklanan rakamlar arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi ise Saksonya üretici fiyatlarının ağustos rakamları oldu. Açıklanan rakamlara göre %0.2 oranında düşüş yaşanmasından dolayı dolar karşısında Euro’nun erken işlemlerde elde ettiği kazanç da silinmeye başladı. Bir süre önce Fransa tarafından açıklanan veriler GSYİH ikinci çeyrek verilerinin beklenenden fazla olduğunu göstermişti. Bu durum Euro’nun erken işlemler açısından dolar karşısında daha güçlü bir konuma geçmesine neden olmuştu.

Euro ve dolar arasındaki parite incelendiğinde 1.1080’de işlem görmeye devam ediyor. ABD GSYİH verileri daha açıklanmadığından dolayı henüz rakamların ne kadar net olacağını ortaya koyamıyor. Bunun için yatırımcıların nasıl bir yol izleyecekleri de merak ediliyor.

Dolar ve Euro karşısında erken işlemlerde meydana gelen yatırım karının açıklanan raporlar ile birlikte artışa geçmesi son derece önemliydi. Açıklanan raporlar ile düşüşe geçmesi de aynı şekilde erken dönemlerde yapılan işlemler ile kazanç elde etmeyi planlayan yatırımcıların çekimser olmasına neden oldu. Yatırımcılar için açıklanacak olan ABD rapor ve verilerinin beklenmesi şuan için en kesin yol olarak gösteriliyor. Bunun için yatırımcılar açısından değerlendirilmesi gereken kritik dönemin beklemeye alınması ve ardından da gidişata göre yatırım yapılması daha doğru oluyor. Dünya üzerinde yaşanan gelişmeler ve raporların da para birimi olarak kullanan ülkelerin etkilenmesinde oldukça büyük etki yapmaya devam ediyor.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.