İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim?

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim? Kredi almak istediğiniz de öncelikle bankalara başvuru yapmalısınız. Bankalar sizden bazı evraklar istiyor. Bu evrakları temin ettikten sonra bankaya ulaştırıyorsunuz. İlk olarak aktif olarak çalıştığınızı gösteren SGK hizmet dökümü belgesini istiyor. Bu belgeyi istemesinin sebebi ise, bir gelire sahip olduğunuzu görmek istemesidir.

Kredi notunuz da kredi çekerken çok önemli bir faktördür. Bankalar kredi notunuza bakarak size kredi verilip verilemeyeceğini değerlendiriyor. Notunuzu değerlendirdikten sonra onay verilip verilmediğini tarafımıza iletiyor. Bankalar istediğiniz miktarda size kredi vermeyebilir. Kredi miktarları genellikle aylık gelirinize ve kredi notunuza orantılıdır. Ödemeleriniz geciktirmeden ödemeniz kredi notunuzu etkilediğinden, mutlaka bu duruma dikkat etmelisiniz.

En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim
En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilirim

Banka İstediğim Krediyi Vermiyor

Kredi notunuz, istediğiniz miktara göre az bulunursa bankalar size krediyi vermez. Eğer notunuz çok düşük değilse verebilecekleri kredi miktarını tarafınıza bildirir. Eğer işinizi görecek bir miktar ise krediyi alıp kullanabilirsiniz. Nakit ihtiyacınız acil değil ise, kredi notunuzu yükseltmek için ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Bu şartlar ile kredi notunuz yükselir ve istemiş olduğunuz miktarda ki krediyi alabilirsiniz.

Kredi Miktarı Neye Göre Belirleniyor?

Kredi miktarı tamamen sizin banka profilinize göre belirleniyor. Eğer bu kredi başvurusuna kadar ödemelerinizi zamanında ve geciktirmeden yaptıysanız büyük ihtimalle kredi alabilirsiniz. Fakat en önemli nokta bankanın krediyi notunuza göre veriyor olmasıdır. Alabileceğiniz kredi miktarı, istediğiniz kredi miktarını karşılamayabilir. Bankalar kredi başvurusu yaptığınızda bankalara olan borcunuzu da kontrol eder.

Eğer fazla borcunuz bulunuyorsa, vereceği kredi miktarı düşürülür. Çünkü kolay ödeme yapamayacağınızı düşünüyor. Bu noktada gelir belgesinin önemli anlaşılıyor. Eğer kredi notunuz yüksek ve bankalara borcunuz bulunmuyorsa istediğiniz miktarda kredi çekebilirsiniz.

Kefil Göstermek

Banka size istediğiniz miktarda kredi vermiyorsa, kefil gösterebilirsiniz. Bankalara kefil göstermeniz durumunda kredi miktarında artış yapabilir. Göstereceğiniz kefilin kredi notu yüksek olmalıdır. Çünkü bankalar kredi verirken geri ödeme konusunda kefili de sorumlu tutar. Hem sizin hem de kefilin kredi notu yüksek ise istediğiniz miktarda kredi talep edebilirsiniz. Kefil sunduğunuz için bankalar size güvenerek kredi işlemini onaylar.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.