fatura üzerine kredi

Fatura Üzerine Kredi

Bankalara başvurulan kredi için kişinin kredi notunun düşük olması, sicilinin kötü olması veya sigortalı bir işi bulunmazsa kredi başvurusunun red cevabı kaçınılmaz olacaktır. Bankalardan alınan kredilerde başvuru onaylansa bile faiz oranlarının çok yüksek olmasından ve sürecinin çok yüksektir. Ancak fatura üzerine kredi alınması çok daha kolaydır. Kullanılan faturalı hat üzerine çekilen kredi koşulları uygunsa bankalarda ki gibi yüksek faizli değildir ve hemen çekilebilir.

fatura üzerine kredi

Faturalı Hat Üzerine Kredi Çekimi

Telefon Faturasına Kredi ile yeni bir telefon almanın bankalara göre çok daha fazla avantajları bulunmaktadır ve daha kolaydır. Kullanılan GSM operatörü tarafından faturaya kredi çekimi için en az 6 ay hattın kullanılıyor olması gerekmektedir. Bunun kredi çekimi için GSM operatörünün bayisine giderek kullanılan hattın puanını sorulmalıdır. Çünkü o puan, paraya dönüştürülebilir. Faturaya kredi çekmek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

Birinci Yöntem

Fatura üzerine kredi için, mutlaka bağlı olunan operatörüne gidilmelidir. Nakit ihtiyacını giderilmesi için bayiden çekilen kredi ile alınan cep telefonunu satarak nakite çevrilmek istenmesi belirtilmelidir. Böylece telefon bayisinde çalışan personeller gerekli yardım ve desteği sağlayacaktır. Ayrıca fatura üzerine kredi çekilmesi için GSM operatöründe olan kredi notun iyi çıkması gerekmektedir. Herkesin kullandığı faturaya bağlı farklı kredi limiti bulunmaktadır. Bunun dışında kullanılan hattın 6 ay aktif kullanılması ve düzenli ödenmiş olması gerekmektedir.

İkinci Yöntem

Faturalı hat üzerine kredi veren yerler son zamanlarda sıkça görülmektedir. Bu ikinci yöntemde faturalı hat kredi çekilmesi bu sektörde faaliyet gösteren firmalarla ilgilidir. Bu firmalar kredi çekmek isteyen kişinin puanına göre satışı ana bayiden göstererek kişiye parayı nakit olarak vermektedirler. Telefonu kişiye vermeden direk parası verilen cep telefonu farklı bir fiyattan satışı gerçekleştirip kar elde ederek faaliyetlerine devam etmektedir. Faturanın üzerine kredi ile alınan telefonu alan kişiden uygun fiyatta alınan ve ardından kar marjı koyarak satılan telefonun kredisi kişinin faturasına yansıtılarak ödemesi taksitle yapılabilmektedir.

Fatura üzerine kredi çekimi için kullanılan operatörün bayisine gidilerek puan ve cihaz sorgulaması yapılmalıdır. Müşteri hizmetleri üzerinden veya bayilerden cihaz başvurusu yapılabilmektedir.

Facebook sayfamızı takip edin.