faturalı hat için kredi

Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

Son birkaç yıldır yasal düzenlemeler gereği kredi kartlarına taksitle telefon satışı yapılmamaktadır. Bu da cep telefonu sahibi olmayı zorlaştırmaktadır. Çünkü ülkemizde telefon fiyatları son derece pahalı… Bugün orta halli bir akıllı telefon almak için neredeyse bir asgari ücretli maaşının tamamını vermek zorunda. Oysa bu, kişinin aylık başka ihtiyaçları da olacağı göz önüne alındığında imkansız olmaktadır. İşte bu durumu aşmak için bazı şirketler çeşitli çözümler üretmiş ve Telefon faturasına kredi imkânı da çözümlerden birisi olmaktadır.

Telefon faturasına kredi sağlayan yerler operatör şirketleridir. Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom bu hizmeti vermektedir. Bunun için şirketlere ait bir internet faturanız veya telefon faturanız olmalıdır. Bazıları en az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı olmak, eskiden borç aksatmamış olmak gibi şartlar ararken bazıları hiçbir şart koşmadan, herhangi bir faturalı hat ya da internet faturası üzerinden kredi olanağı sağlamaktadır.

Telefon Faturasına Kredi Veren Yerlerde Ücretlendirmeler

Ülkemizde buluna operatör şirketleri piyasada bulabileceğiniz hemen her telefonun satışını yapmaktadır. En çok tutulan markaların temsilcisi olarak en güncel modelleri, orijinal olarak tüketiciyle buluşturabilmektedirler. Bu da Telefon faturasına kredi ihtiyacı olanlara diledikleri telefonu satın alabilme kolaylığı sağlamaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki; Telefon faturasına krediişleminde elinize doğrudan nakit geçmez. Bahsettiğimiz kredi telefon alımınız için size kullandırılır.

Siz ödemelerinizi taksit taksit faturanıza yansıtılmış şekilde gerçekleştirişiniz. Şirketler vade farkını da telefon fiyatına yansıtırlar. Dolayısıyla piyasa koşullarının biraz üzerinde bir fiyat çıkarırlar. Bu yüzden biraz araştırma yapıp aynı ürünü daha ucuza satan yerden almak mantıklıdır.

Telefon Faturasına Kredi Veren Yerlerde Taksit Sayısı

Cep Telefon faturasına kredi veren yerlerden alınacak telefonlar taksitli olarak satılıp taksit tutarları aylık faturaya yansıtılmaktadır. Yasal düzenleme gereği Telefon faturasına kredilitelefon satışı yapan yerlerde maksimum 12 taksit yapılabilmektedir. Dolaysıyla aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi hesaplamanız ve bunu 12 ile çarpıp ne kadarlık bir telefon alabileceğinizi belirlemeniz gerekir. Dilerseniz şirket danışmanlarımızdan detaylı bilgi talep edebilir, en avantajlı kredili telefon satışları hakkında bilgi alabilirsiniz.