İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturalı Hatta Kredi

Bankaların ve operatörlerin müşterilerine sunduğu imkanlar oldukça fazladır. Bu imkanlardan birisi de faturalı hat sahibi olan kişilere yeni bir telefon alımı için kredi imkanının çıkmasıdır. Fakat Faturalı Hatta Kredi kullanırken bazı detaylara da dikkat etmek gerekiyor. Bu detaylardan en önemlisi kredi çıkacağını söyleyerek sizlerden ön ödeme yani bir para talebi olan kişilerden uzak durmanızdır. Faturalı hatlar sahiplerinin faturaları üzerine kredi çekerek yeni bir cihaz almak mümkün olsa da, kredi miktarı ve işlemleri doğrudan yapılan bir prosedüre dayanmıyor. Bu işlemler için hem doğru yolu izlemeli hem de bilinçli şekilde hareket etmelisiniz.

Faturalı hatta kredi olanakları nelerdir?

Faturalı hatta kredi imkanı sağlayan ve bu işlemler için kurulmuş olan bir kuruluş yoktur. Öncelikle bu durumu bilerek hareket etmek gerekiyor. Bu nedenle herkese ve her kuruma inanmamak gerekir. Direkt olarak operatörlerinize başvurmanız en doğru tercih olacaktır.  Faturaya kredi imkanı sağlayan sistemim işleyiş aslında gayet basittir. Bayiden alacağınız telefonu fatura üzerine alarak yine aynı şekilde telefonu satarak nakde çevirme şeklinde durum açıklanabiliyor. Kısacası faturalı hat üzerinden telefon satın alarak işlem sonucunda bu telefonu satıp nakite çevirme işlemi faturalı hatta kredi işlemi olarak adlandırılır. Faturalı hat sahiplerinin bu şekilde kullanacağı krediler aslında acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Unutulmaması gereken nokta, bu işlemde bankalara göre çok fazla faiz ödüyor olacağınızdır. Önceliğiniz ve nakit ihtiyaçlarınız için tek güveneceğiniz yer bankalar olmalıdır.

telefon faturasina kredi

Faturalı hatta kredi çekmek ne kadar güvenilir?

Faturalı hat ile kredi seçeneğinden yararlanmak isteyen kişiler en fazla güvenilirlik konusunda endişe ediyor. Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bu yöntem en kısa sürede nakit ihtiyaçlarının giderilmesini sağlar. Özellikle güvenilir operatörler aracılığı ile yapıldığında aslında işlem yerine göre oldukça güvenilir bir hal alıyor. Bilindik ve tanıdık operatör firmalar ve operatörlere ait resmi bayilerinden bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Bu tür yerlerden yaptığınız alışverişlerde sorun yaşama ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Faturaya kredi imkanından yararlanmak istiyorsanız öncelikle satın aldığınız telefonun faturalarını aylık olarak düzenli ödemelisiniz. Bu tür işlemlerde faturaya kredi olanağı sunan operatörlerle de sıkıntı yaşamazsınız.

Faturalı hat üzerine kredi kullanabilmek için müşterilerin öncelikle bir faturalı hatta sahip olması gerekiyor. Eğer bir faturalı hat sahibi değilseniz kredi kullanmak için hemen bir faturalı hat satın almalısınız. Faturalı hatta sahip olduktan sonra faturalarınızı düzenli ödeyerek sizler de fatura üzerine kredi kullanma imkanından yararlanabilirsiniz. Bu işlemlerin daha hızlı şekilde devam ettirilmesini istiyorsanız direkt olarak bayiler ile görüşebilirsiniz. Eğer müşteri hizmetleri üzerinden işlemleri yapmaya çalışırsanız süreç biraz daha yavaş ilerleyecektir.

Faturalı Hatta Kredi
Faturalı Hatta Kredi

Faturalı hatlara kredi olanağı sunan operatörler

Türkiye’de güvenilir ve tanınır farklı operatör firmaları bulunur. Bu firmalar sayesinde faturalı hatlarınız için kredi talebinde bulunabilirsiniz. Özellikle bu operatörlerden faydalanacaksanız mutlaka o operatöre ait bir faturalı hatta sahip olmanız gerekir. Ülkemizde kullanılan operatör firmalarının müşteri hizmetlerini arayarak, faturalı hat üzerine nasıl şartlar dahilinde kredi çekilebileceğini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca, bazı operator bayilerinde şartlar değişiklik göstermektedir. Bu nedenle en dorğu sonuç için operator bayileri ile iletişim halinde olunması gerekiyor.

  • Turkcell operatorü için 532,
  • Vodafone operatörü için 542,
  • Turk Telekom operatörü için de 444 1 444 numaralarını arayabilirsiniz. Bu numaralar sayesinde doğrudan müşteri temsilcileri ile iletişim kuruluyor. Böylece en doğru hizmeti de almış oluyorsunuz.

Faturalı hatta kredi kullanacaksanız operatör firmalarının kampanyalarını detaylı şekilde incelemelisiniz. Operatörler her sene faturalı hatta kredi imkanları için farklı kampanyalar düzenler. Hangi operatörden kredi kullanılacaksa mutlaka o operatörün kampanya ve promosyon seçenekleri incelenmelidir. Bu tür bir alışveriş yapabilmek için öncelikle bağlı olduğunuz operatöre ait faturalarınızı düzenli olarak ödüyor olmanız gerekiyor. Eğer operatör faturalarınızı düzenli olarak ödüyorsanız firmanın müşteri hizmetlerini arayarak puan sorgulaması yapabilirsiniz. Yeterli puana ve KKB’ye sahipseniz faturalı hat üzerine kredi işlemleriniz başlatılacaktır. Operatör firmaları ve tüm bayilikler genellikle faturalı hat üzerine kullanılacak telefonlar için 12 ay vade seçeneği sunuluyor. Vade seçeneklerine genel olarak bakıldığında;

  •  Turkcell: 12 Ay,
  •  Vodafone: 12 Ay,
  •  Türk Telekom: 12 Ay vade imkanları sağlanıyor.

Kredi İçin Faturalı Hat Zorunlu mu?

Fatura üzerine kredi kullanmak isteyen kişilerin operatörlere kayıtlı hatlarının olması gerekir. Eğer operatöre ait bir faturalı hattınız bulunmuyorsa, bu tür kredileri kullanma imkanı olmaz. Çünkü vadeler sahip olunan fatura üzerine eklenmektedir. Kısacası operatörler taksitli alışveriş ve kredi imkanı için mutlaka bir faturalı hat talebinde bulunmaktadır. Eğer fatura hatta kredi kullanmak isterseniz öncelikle, faturasız olan hattı faturalıya hatta geçirmeniz gerekiyor. Ardından ise kredi kullanımı için işlemlerinizi 4 ay düzenli olarak bekletmelisiniz. Elbette bu süreçte tüm faturalarınızı da düzenli şekilde ödemelisiniz.

Vodafone, ülkemizde tercih edilen büyük operatör firmalarından birisidir. Yoğun ve oldukça kalabalık bir müşteri portföyüne sahiptir. Bu nedenle de faturalı hat üzerine kredi seçenekleri sunan ve tercih edilen operatörlerin başında gelmektedir. Telefon faturasına kredi imkanından yararlanmak için öncelikle Vodafone müşteri temsilcileri ile iletişime geçmek gerekiyor. Dilerseniz Vodafone bayilerinden birisini de ziyaret edebilirsiniz. Vodafone operatörü aracılığı ile faturalı hattınız ile telefon alıp daha sonra da satarak nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu işlemlerin her birini müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz. Vodafone faturanızı düzenli şekilde ödüyor iseniz faturanız üzerine de kolaylıkla işlem yaptırabilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi kullanmak isteyen kişiler Türk Telekom operatörüne de başvurabiliyor. Avea ile TTNET gibi büyük firmaların bir araya gelmesinden oluşan Türk Telekom müşterilerine çeşitli olanaklar da sunmaktadır. Türk Telekom firması faturalı hat ile alışveriş yapabilmek için çeşitli kampanyalar düzenlemiştir. Bu kampanyaların her biri Türk Telekom şubeleri tarafından sağlanmaktadır. Türk Telekom faturasına sahip olan kişiler müşterilere sunulan tüm hizmetlerden yararlanabiliyor. Özellikle fatura üzerine dilediğiniz gibi vade seçeneklerini kullanarak telefon, tablet ya da bilgisayar alabiliyorsunuz. Bu işlemler için elbette öncelikle bir Türk Telekom faturalı hat sahibi olmanız gerekir. Eğer faturalı hattınız varsa tüm bayilerden bu süreçleri yürütme imkanına sahip oluyorsunuz.

Faturalı Hatlarda Puan Sistemi

Faturalı hatlar üzerine alışveriş yapabilmek için operatörler bazı detaylara önem veriyor. Bu detaylardan en önemlisi de puan sistemleridir. Puan sistemi bankalarda olduğu gibi müşterilerin düzenli ödemelerine göre belirlenen bir analizdir. Genellikle müşterilerin fatura ödemelerini ne kadar düzenli yaptığına bakılır. Eğer müşteri düzenli ödemeler yapıyor ise genellikle belirlenen puanlar yükseltiyor. Bu sayede müşterilerin faturalı hat üzerine kredi imkanı da daha kolay sağlanıyor. Puanı yüksek olan müşterilerin fatura üzerine alışveriş yapabilme şansı da artmış oluyor. Değişen sistemler ile beraber artık faturalı hatta kredi imkanlarından yararlanmak için tamamen kredi notu önemli hale gelmiştir. Pek çok operatör artık Findeks üzerinden müşteri için gerekli bilgileri alıyor. Findeks notu yüksek olan müşteriler de doğrudan kredi kullanımına hak kazanıyor.

Hatta Nakit İmkanları ile Alınabilecek Telefonlar

Hatta Nakit İmkanları operatör firmaları tarafından müşterilerine sunulan en büyük imkanlardan bir tanesidir. Yeni telefon satın almak isteyen kişiler kolaylıkla bu avantajdan faydalanarak belirli bir vade süresinde ödeme gerçekleştirerek yeni telefonlarına sahip olabilirler. Ancak bu vadenin bir limit olduğu gibi ödenebilecek ekstra ücretin de bir limiti olmaktadır.

Telefon faturanız üzerinden ekstra ücret ödeyerek yeni bir telefon alabilmeniz için 1.500 ila 5000 Türk lirasına kadar nakit desteği temin edebilirsiniz. Bu meblağ arasında olan telefonları kolaylıkla satın alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi edinebilmek ve satın alabileceğiniz telefon markaları hakkında bilgi sahibi olmak için operatörünüzün bayiliklerine başvurabilir ve buradaki yetkililerden daha detaylı bilgi temin edebilirsiniz.

Faturalı Hatta Kredi oldukça avantajlı ve günümüzde hemen hemen her bireyin kullandığı bir fırsattır. Özellikle öğrenciler ve yüksek miktarda maddi geliri bulunmayan bireyler tarafından kullanılan bu avantajda belirli bir vade miktarı kısıtlaması getirilmiştir. Son uygulanan kanuna göre operatörler tarafından faturaya ek ödeme gerçekleştirilerek satılan telefonlar için maksimum vade süresi 12 ay olarak değiştirilmiştir.

Telefon Hattına Kredi Sistemi Yasal mı?

Telefon Faturasına kredi kullanma işlemi tamamen yasal olan bir kredi türüdür. Borç alacak ilişkisi her aşamasıyla yasalara uygunluk barındırır. Borç alacak anlaşması, telefon hattı sahibiyle operatör ve ya operatöre bağlı bayiler tarafından yapılmaktadır.

Yasalar doğrultusunda uygun bir biçimde hazırlanan sözleşme yapılmaktadır. Sözleşmedeki taksit miktarları ve geri ödeme vadesi belirtili durumdadır. Telefon hatta kredi seçeneğinde, ödeme planı ve taksitler kişinin ödeme gücüne göre belirlenir. Yeni bir cihaz alınması için yapılan söz konusu anlaşma yasal tamamıyla yasaldır. B durum sözleşme yapılırken müşteriye hatırlatılmaktadır.

Cep Telefonuna Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı Hatta Kredi veren yerler ödemelerinizi düzenli olarak faturanıza yansıtacaklardır. Türk Telekom, Vodafone, Turkcell bayileri ve internet siteleri kredili telefon satışı yapmaktadır. Yasal düzenleme gereği şu an için maksimum 12 ay taksit yapılmaktadır. Şirketler taksitlendirme yaptıkları için beli bir vade farkı da koyarak faturanıza ilave etmektedir. İlk başta yapacağınız sözleşmede bütün detaylar yer alacaktır ve ödemeler sabit taksit halinde yansıtılmaktadır. Aldığınız telefonu kendiniz kullanabileceğiniz gibi dilerseniz hiç kutusunu açmadan telefon bozan yerlere götürüp nakde çevirebilirsiniz.

Telefon faturasına kredi başvurusu yapmanın iki yolu var. Bunlardan birisi ihtiyacınız olan tutarı belirlemek ve belirlediğiniz tutar üzerinden sizin adınıza kredi başvurusunda bulunabileceğiniz teknoloji marketlerine gitmektir. Marketlerden cep telefonu satın almak için teknoloji marketlerinin anlaşmalı olduğu bankalardan kredinizin çıkıp çıkmayacağını öğrenebilirsiniz.

İkinci yol olarak kullanmakta olduğunuz cep telefon hattınıza ait telefon operatörlerinin şube yada mağazalarına giderek bir cep telefonu satın almak istediğinizi ancak telefon hattınızla taksitlere bölerek ve faturanıza yansıtarak ödemek istediğinizi bildirip yine ihtiyacınız dahilinde olan tutarda bir telefon alarak cep telefon faturasına kredi başvurusu yapmış olmaktır.

Telefon Faturasına Kredi alırken dikkat etmeniz gerekenler

Telefon Faturası ile Kredi almak, bankadan kredi almaktan kolay olabilir ancak kârlı olduğu söylenemez. Krediyi yada size tahsis edilen cep telefonunu alırken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar var özellikle konumuzun altına eklemek istedik avantajları olduğu gibi dezavantajları mevcut. Cep Telefonuna Kredi alarak operatörünüz ile uzun vadeli bir sözleşme yapıyorsunuz.

Sözleşme bitmeden başka operatöre geçmeniz engelleniyor. Cayma bedelini yani kalan taksitleri peşin ödeyerek ancak operatör değişikliği yapabiliyorsunuz. Atlamamanız gereken önemli bir konuda işlemleri mutlaka operatörlerin yetkili bayilerinde yapıyor olmanızdır.

Faturalı Hatlara Kredi Veren Yerlerde Ücretlendirmeler

Son birkaç yıldır yasal düzenlemeler gereği kredi kartlarına taksitle telefon satışı yapılmamaktadır. Bu da cep telefonu sahibi olmayı zorlaştırmaktadır. Çünkü ülkemizde telefon fiyatları son derece pahal. Bugün orta halli bir akıllı telefon almak için neredeyse bir asgari ücretli maaşının tamamını vermek zorunda. Oysa bu, kişinin aylık başka ihtiyaçları da olacağı göz önüne alındığında imkansız olmaktadır. İşte bu durumu aşmak için bazı şirketler çeşitli çözümler üretmiş ve Faturalı Hatlara Kredi İmkanı da çözümlerden birisi olmaktadır.

Ülkemizde buluna operatör şirketleri piyasada bulabileceğiniz hemen her telefonun satışını yapmaktadır. En çok tutulan markaların temsilcisi olarak en güncel modelleri, orijinal olarak tüketiciyle buluşturabilmektedir. Bu da Faturalı Hatta Kredi ihtiyacı olanlara diledikleri telefonu satın alabilme kolaylığı sağlamaktadır. Şunu unutmamak gerekir ki; Telefon faturasına kredi işleminde elinize doğrudan nakit geçmez. Bahsettiğimiz kredi telefon alımınız için size kullandırılır.

Siz ödemelerinizi taksit taksit faturanıza yansıtılmış şekilde gerçekleştirişiniz. Şirketler vade farkını da telefon fiyatına yansıtırlar. Dolayısıyla piyasa koşullarının biraz üzerinde bir fiyat çıkarırlar. Bu yüzden biraz araştırma yapıp aynı ürünü daha ucuza satan yerden almak mantıklıdır.

Çeşitli operatör firması ülkemizde bulunmakla beraber bu çeşitli firmalar içerisinde üç firma devleşmiştir. Türkcell, Vodafone ve Türk Telekom firmaları hat kadar telefonlara erişim için bir alternatif yaratmıştır. Kolaylıkla telefon alımı açısından her ay fatura öder gibi telefon alım olanağının sunulduğu Turkcell Kredi olanağını alıcılara sunmaya devam etmektedir. İstenen modele bağlı değişim gösteren fiyat seçenekleri durumu söz konusudur. Böylelikle de değişen ve gelişen şartlarda en iyi uyum olanağından faydalanmak oldukça kolay olur. Alternatif yöntemler içerisinden belki de insan hayatını en kolaylaştıran araca en kolay ulaşım yolu olduğu için kullanım alanı artan bu durum herkesin kullanabildiği sınırlama olmayan bir durumdur.

Facebook sayfamızı takip edin.