hat üzerine kredi

Hat Üzerine Kredi

Telefon faturaları yani hat üzerine kredi olarak adlandırılan kredi türü kullanılan telefon numarasının faturası aracılığı ile kredi verilmesi işlemidir. Yeni bir mobil cihaz alımı sırasında mevcut hat üzerinden yeni alınan cihaz kredilendirilir. Daha önce vade 24 aya kadar gerçekleştirilirken kanun değişmesi sebebiyle en fazla 12 ay olarak vade yapılmaktadır. Bu işlem için istenen belgeler sadece kimlik sureti ve hat faturasıdır.

Mevcut Hat Üzerine Kredi Şartları Nelerdir?

Kredi şartları, en az 6 ay faturaların eksiksiz ve son ödeme tarihinde ödenmiş olması en önemli şartıdır. Hat üzerine kredi kullanabilmektedir. Diğer şartlar ise sabit hat denilen ev ve iş telefonlarının en az 24 ay aktif olarak kullanılıyor olması ve son ödeme tarihlerinde ilgili faturanın eksiksiz ödenmesi halinde hattın üzerine kredi kullanılır. Eğer bu iki seçenek dışında kişinin internet aboneliği varsa ve 2 yıl düzenli olarak faturası ödeniyorsa ilgili fatura üzerinden hattın üzerine kredi kullanımı yapılmaktadır. Ayrıca kullanıcının yasal yaş olarak kabul edilen 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.

hat üzerine kredi

Kredi Avantajları Nelerdir?

En önemli avantajı yasal çerçevede mobil cihaz alımında kredi kartlarına taksitlendirme dönemi sona erdiğinden hattın üzerine kredi alındığında kontratlı cihaz kapsamına girmiş olup hem cihaz 12 ay vade yapılmış olmakta hem de mevcut hatta tanımlı paketin ek avantajlarından yararlandırılmaktadır. Piyasa koşulları altında peşin fiyat üzerinden cihaz alımı ciddi manada zor hale gelmiştir.

Bu hattın üzerine kredi sayesinde istenilen fiyat ve marka da mobil cihaz alınması çok kolay hale gelmiştir. Kredi başvuru süreci gayet kolay olup aynı gün içerisinde işlemler tamamlanmaktadır.

Geri Ödeme Nasıl Gerçekleşir?

Telefon Faturasına Kredi sisteminde, Faturaya yansıyan kontrat tutarı olarak ta adlandırılan hat üzerine kredi ödemesi taksitleri faturaya aylık bazda vadeli olarak yansır. Fatura detaylarında cihaz bedelinin tamamı, ilgili aya ait taksit tutarı, cihaz ve hat vergi ve harçları ile birlikte hattın paket ücreti yansıyacaktır. Banka üzerinden, internet bankacılığı aracılığı veya yetkili ödeme veznelerinden hat numarası ile kolayca ödeme yapılacaktır.

Ödemeler yapılmadığı takdirde faiz ücretler, bir kaç fatura ödenmediği takdirde ise icra ve iflas kanunları çerçevesinde işlemler başlatılabilir.

Facebook sayfamızı takip edin

www.telefonfaturasinakredi.com