İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Herkese Uygun Bir İşbank Kredi Ürünü Mutlaka Vardır

Türkiye’nin en köklü ve en büyük bankalarından biri olma özelliği taşıyan İş Bankası hemen hemen her ihtiyaca ve müşteriye uygun kredi ürünleri ile bulunduğu noktayı bir adım ileriye taşıyor. Üstelik internet bankacılığı aracılığıyla tüm bu İşbank kredi ürünlerine ulaşmak artık hem çok hızlı hem de çok kolay.

İşbank Kredi Ürünleri Yelpazesi

Türkiye İş Bankası müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere geniş bir yelpazede İşbank kredi ürünlerini hizmete sunmuştur. Bu ürünler içerisinde taşıt ve ihtiyaç kredisinden ev kredisine bireysel krediler yanında nakdi ve gayri nakdi ticari krediler bulunmaktadır. Bunun yanında Kobilerin finansman ihtiyaçları için tanımlanmış kredilere ve sınırlı sayıda müşteriye hizmet veren özel bankacılık kapsamında bulunan kredilere de İş Bankası’nda ulaşmak mümkündür.

İş Bankasından Anında Kredi

İşbank kredi ürünlerinden bireysel kredi kapsamında sunulan kredilerden bir tanesi de Anında Kredi. Anında Kredi’ye İş Bankası internet şubesi kredilerim menüsünden ya da İşCep’ten başvurmak mümkün. Anında Kredi’nin maksimum tutarı olarak 30.000 lira ve maksimum vadesi 48 ay belirlenmiş. Bu koşullarda yapılan kredi başvuruları onaylandıktan sonra talep edilen kredi tutarı vadesiz mevduat hesabına yatırılmakta. Bunun yanında Anında Alıveriş Kredisi de internet alışverişlerinde kullanılabilecek bir İşbank kredi ürünü. Anında Alışveriş Kredisi Hepsiburada, epttavm ve genpa alışverişlerinde, yine maksimum 48 ay vadeli olarak kullanılabilecek alışveriş kredisidir.

Anında Kredi Avantajları

Anında Alışveriş Kredisi İşbank kredi ürünleri içerisinde bir ilki temsil etmektedir. Kredi kullanımında internet alışveriş deneyimini herhangi bir kesintiye uğramadığı gibi, başka bir internet sitesine yönlendirilmeden online alışverişi tamamlamak mümkün olmaktadır. İşbank müşterilerine sunulan bu ayrıcalık ile internet alıverişleri daha kolay hale gelmektedir. Aynı şekilde Anında Kredi ile herhangi bir banka şubesine gitmeden kredi başvurusunda bulunma olanağı olduğu gibi, kredinin onaylanması halinde kredi kullanımı için de banka şubelerine gitme ihtiyacı yoktur. Bu İşbank kredi ürünü ile zaman kısıtlaması olmaksızın 7 gün 24 saat kredi başvurusunda bulunma imkanı vardır. Burada Anında Kredi olanaklarının bireysel müşteriler için geçerli olduğunu da belirtmek gerekir.

İşbank’tan Taşıt Kredisi

İşbank kredi ürünlerinden bireysel müşterilere sunulmuş bir başka olanak da taşıt kredisidir. İşbank taşıt kredisi hem ikinci el ve hem de sıfır olarak satın alınan binek arabalar ya da hafif ticari araçlarda kullanılabilir. Sıfır kilometre araç alımlarında kullanılacak taşıt kredilerinde satın alınan aracı rehin göstermek yoluyla kefilsiz kredi kullanılabilir. Ancak bankanın gerekli gördüğü takdirde kredi kullanımı için kefil talep etme hakkı da mevcuttur. Taşıt kredisi başvurusunu hem İşbank şubelerinden, hem internet şubesi üzerinden ve hem de telefon bankacılığı kullanılarak yapmak mümkündür. İşbank kredi başvurusu için başvuru formunun yanında kimlik belgesinin fotokopisi ve aslı ile birlikte gelir durumuna ait bir belge talep edilmektedir. Eğer sıfır kilometre araç satın alımı için kredi talep ediliyorsa bu araca ait proforma faturayı da başvuruda bulundurmak gerekmektedir. Eğer satın alının ikici el bir araçsa, fatura yerine Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi başvuruda gerekmektedir.

İşbank Kredi ürünleri

Konut Kredisi ile Kira Derdinden Kurtulun

Yaşamak istediğiniz şehirde size ve ailenize uygun evi bulduktan sonra, bu eve sahip olmak için avantajlı koşullarda size uygun krediyi İşbank sunuyor. Bunun için İşbank kredi başvurusu yapmak yeterli. Bu aşamada aylık gelir tutarı, kullanılmak istenen kredi miktarı ile vadesi ve başvuruda bulunan müşterinin kredi notu gibi parametreler göz önünde bulundurularak bir ön değerlendirme yapılır. İkinci aşamada ekspertiz süreci başlar. Bu aşamada da işlemler müşteriler için kolaylaştırılmıştır. Ekspertiz sürecini başlatmak için evin tapusunu ekrandan sisteme yüklemek yeterlidir. Dahası istenirse ekspertiz sonucu elektronik posta yoluyla da takip edilebilir. Arkasından gelen onay sürecinde ise gerekli belgelerin hazırlanması ve ipotek işlemlerinin gerçekleştirilmesi gelir. Kredi sözleşmesi ve ödeme planının da onaylanarak imzalanmasının ardından İşbank kredi kullanımı gerçekleşir ve tapu işlemleri tamamlanabilir.

İşbank Nakdi Ticari Kredileri

İşbank kredi ürünleri içinde bulunan ticari kredileri Nakdi ve Gayrinakdi olmak üzere iki çeşittir. Ticari Nakdi krediler ihtiyaca göre bir hayli çeşitlendirilmiştir. Bunlar içerisinde Borçlu Cari Hesaplar Kredileri, Sabit Faizli Rotatif Kredi, Spot Kredi, Erken Kapama Özellikli Spot Kredi, Lisanssız Elektrik Üretim Kredisi, Altın Kredisi, Ticari Taşıt ve Filo Kredisi, TL Çek İskontosu-İştirası Kredisi, İhracat Kredisi, Eximbank Kredileri, İhracat Döviz Kredisi, Yatırım Kredisi, Gün İçi Kasa Kolaylığı Kredisi, Tedarikçi Kredisi, Yabancı Para Kredileri, Yurtiçi döviz Kredisi, Proje Finansmanı, İşyeri Kira Kredisi, Kira Temlikli Kredi, Esnaf Kredileri, Ülke Kredileri, Forfaiting, İskonto İştira Kredisi, Orta Vadeli Ekipman Kredisi, Makine/Ekipman İhracat Kredisi ve Kur Korumalı Döviz Kredisi gelmektedir. Bu İşbank kredi ürünlerinden ihtiyaca göre ve uygun koşullarla ticari müşterilerin yararlanma olanakları vardır.

İşbank Gayrinakdi Ticari Kredileri

Yine İşbank kredi ürünlerinden olan gayrinakdi krediler de ticari müşterilerinin hizmetine sunulmuştur. Bunlar arasında ilgili kuruluşlar için düzenlenen teminat mektupları, akreditif, uluslararası ticaret işlemleri için kullanılabilecek aval kabul kredileri, leasing garantisi, ilgili kuruluşlar için referans mektupları, yurtdışında bulunan kredi kuruluşlarından kredi temini amacıyla kullanılabilecek prefinansman garantisi bulunmaktadır. Ayrıca ihracatla uğraşan ticari müşteriler için ihracat akreditelerine teyid, Yurtiçi Akreditif İskontosu ve Türk Eximbank Sevk Öncesi Reeskont Kredisi Programı da mevcuttur. Tüm bu İşbank kredi ürünleri ve komisyon oranları hakkında bilgi almak için İş Bankası şubelerine başvurulabilir.

İşbank’tan Özel Bankacılık Kredileri

İşbank kredi ürünleri içerisinde özel müşteriler de unutulmamış. Müşteri gizliliğine ve önceliklerine önem veren İş Bankası Özel Bankacılık hizmetleri de bu ilke doğrultusunda hazırlanmış. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere sınırlı sayıda hazırlanan özel bankacılık şubelerinde, yine belli sayıda özel müşteriye hizmet veren Müşteri İlişkileri Yöneticilerinden bireysel olarak hizmet almak mümkündür. Bu kapsamda hazırlanan Privia Bireysel Kredi olanakları için Müşteri İlişkileri Yöneticisi ile görüşme talep etmek yeterli. Bunun yanında özel müşteriler eğer dilerlerse diğer İşbank kredi olanaklarından da faydalanabilmekteler.

İşbank Kobiler

İşbank kredi ürünleri içerisinde KOBİ’ler için tasarlanmış nakdi ve gayrinakdi krediler de mevcut. Bu krediler içerisinde nakit ihtiyaçları için kullanılabilecek taksit ödemeli ticari krediler, İşbankası POS cihazını kullanan müşteriler için sunulan MaxiPOS kredisi, altın üretimi ya da ticareti ile uğraşan müşterilerin sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hazırlanan altın işletme kredisi ya da altın ihracat kredisi gelmektedir. Bunun yanında büro, fabrika benzeri ticari gayrimenkul alımlarında kullanılabilecek işyeri kredisi, küçük işletmeler için TL kredisi, yatırım kredisi, ihracat döviz kredisi ve faturalı alışveriş kredisi de Kobilere sunulan fırsatlar arasındadır. İşbank kredi ürünleri hazırlanırken kadın girişimciler de unutulmamış ve kadınların ekonomiye girişlerini desteklemek amacıyla kredi olanakları sunmuş. Bunda kadın tacirler, %51’lik hisse ortağı kadın olan firmalar faydalanabilmekte. Ayrıca en az bir tane üst düzey kadın yöneticisi olan ve aynı zamanda ortaklığının en az %20’si kadın olan işletmeler de bu kredilerden faydalanabilmekteler.

Facebook sayfamızı takip edin.