İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İnternet Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

İnternet çağın en yaygın unsuru haline gelmiştir. Hemen hemen her şey gelişen teknoloji ile birlikte çağ atlamaktadır. Alışverişler dahi sanal ortamdan yapılmaya başlanmıştır. Bu durumdan nasibini alan bir başka sektör ise bankacılık olmuştur. Sıra bekleme, iş yerinden izin alma, bir yığın evrak hazırlama dönemi internet bankacılığı ile birlikte azalmaya başlamıştır. Peki, İnternet Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi artık insanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Konut kredisi, araç kredisi, bireysel kredi gibi birçok seçenek sunulmuştur. İnternet üzerinden kredi nasıl çekilir? İnsanlar internet bankacılığına karşı ön yargılı davranmaktadırlar. Birebir görüşme olmadan, kâğıt imzalama prosüdürü olmadan yapılan işlemler bazı insanları tatmin etmemektedir. Güvenlik internet bankacılığında çok önem taşımaktadır. Kredi çekmek istenilen bankanın uygulamasını telefonuna indiren kişi kolaylıkla oturduğu yerden 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilmektedir. Acil kredi olarak tanımlanan tutarlarda bulunmaktadır. İnternet bankacılığına girebilmek için ilgili bankadan şifre talebinde bulunulmaktadır. Tanımlanana şifre ile uygulamaya girilir. giriş yapıldıktan sonra şifre mutlaka değiştirilmelidir. İstenilen tutar kadar krediler bölümünden talepte bulunur.

Talep miktarı ve geri ödeme adına vadesi seçildikten sonra onaylanarak işleme devam edilir. 2. aşama olarak; aylık hane kazancı, eğitim düzeyi, meslek ve unvan gibi sorulara cevap verilir. Aşamalar onaylandıktan sonra, bankadan gelecek olan cevap beklenir. Banka kişinin kredi puanına göre talep ettiği tutarı değerlendirmeye alır ve olumlu ya da olumsuz olarak kişiye dönüş sağlar. Çekilecek olan tutarın aylık ödemeleri hane halkının gelirinin üstünde olmamalıdır. Konut veya araç kredisi internet bankacılığından yapılamamaktadır. Bu işlem bireysel müşteriler için geçerlidir. Kredinin onaylanması durumunda istenilen miktardan sigorta miktarı düşülerek müşterinin hesabına yatırılır.

İnternet Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?
İnternet Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

İnternet Bankacılığında Faiz Oranları Nedir?

İnternet bankacılığında faiz oranları bankadaki ile aynıdır. Bazen kampanyalar olması mümkündür. Bankalarda müşterilerini internet üzerinden kredi çekmeye teşvik etmektedirler.

Kredilerde Vade

Kredide çekilen para kadar geri ödemesinin ve faizin de önemi vardır. Vade arttıkça ödeme tutarı azalır ancak, ödenecek tutar artar. Vadenin az olması müşteri zorlasa da, faizin az olacak olması ve borcun çabuk bitmesi olumlu bir etken olacaktır.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.