Menü Kapat

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım (Tüm Bankalar)

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

Bankalar, kredi kartları ve krediler, artık günlük hayatımızın bir parçası halinde geldi. Özellikle bankalara ya da başka kurum ve kuruluşlara borcu olmayan insan bulamayacak hale geldik. İnsanlar genellikle acil olarak ortaya çıkmış ve ekstradan masraf gerektiren konularda kredi çekmekteler. Ancak kredi çekebilenler olduğu kadar çekemeyenler de var. Kredi çekemiyorum ne yapmalı? Bu sorunun cevabı yazımızda detaylıca yer alıyor.

Kredi Çekemiyorum, Ne Yapmam Gerekir?

Her şeyden önce kredi çekmek isteyen bir kişinin kredi çekebilmek için bankanın şart koştuğu gerekli kriterleri karşılıyor olması gereklidir. Yani bir kredi başvurusunda bulunmadan önce neden kredi başvurularının neden onaylanmadığını analiz edilmesi ve kredinin onaylanması için gereken adımların atılması gereklidir. Bankadan kredi çekmeden önce de kişinin ihtiyaç duyduğu tutarı belirlemek de ona en fazla yardımı olacak adımlardan birisidir. Kişinin ihtiyaç duyduğundan daha fazla bir miktar için kredi başvurusu yapması kredi başvurusunun onaylanmama ihtimalini de arttıracaktır.

Kredi başvurularında kredi notunun da son derece etkili bir yöntem olarak karşımıza çıktığını unutmamak gerekiyor. Şayet kredi notunuz düşükse ve aylık gelir oranınız da aynı oranda düşük ise bankalardan kullanabileceğiniz kredilerin de bir üst limit olacağı söylenebilir. Kişinin aylık gelirinin çok üzerinde bir kredi başvurusu yapması kredinin daha ön onay aşamasında daha reddedilmesine sebep olabilmektedir. Dolayısıyla bunun için iyi analizler ortaya koymak ve tamamen gerçek rakamlar ile başvuru yapmak gereklidir.

Kredi Çekemiyorum
Kredi Çekemiyorum

Acil Kredi Lazım, Nereden Çekebilirim?

İnsanların yarısının asgari ücretle çalıştığı ve kıt kanaat geçindiği ülkemizde bir şey alınmak istendiği veya beklenmeyen bir ihtiyaç ortaya çıktığında kredi çekmek zorunda kalıyorlar. Doğal olarak acil bir kredi çekme ihtiyacı ortaya çıkıyor. Acil bir şekilde kredi çekmek isteyen kişilerin yukarıda bahsedilen yöntemlerden bir çıkarım yapması ve çalışmış olduğu bankalara doğruda başvuru yapması tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir  Hatta Nakit İmkanları ve Kullanımının Avantajları

Bankalarda bulunan ödeme sicilinin düzgün olması, kredi notunun yüksek olması ve aylık düzenli bir gelirin olması kredi çekebilmeyi sağlayan yeterli sebeplerdir. Ancak kredinin tutarı da kredi başvurusunun onaylanması konusunda önemli bir noktadır. Öyle ki asgari ücretle çalışan bir kişinin 50.000 TL miktarında bir ihtiyaç kredi kullanması son derece zor bir durumdur. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak birlikte çalıştığınız bankalara başvuru yapabilirsiniz. Kişinin maaş aldığı bankaları tercih etmesi kredinin onaylanma hızını arttırmakta olduğu da unutulmaması gereken bir nokta.

Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Eğer acil krediye ihtiyacı olan kişi bankalardan kredi çekmeyi denemiş ancak başarılı olamamış ise yine de umutsuzluğa kapılmaması gereklidir. Öyle ki bankalar haricinde de kredi veren kuruluşlar vardır. Bankalar haricinde kredi veren kuruluşlardan kredi çekmek her ne kadar tercih edilmese ve tavsiye edilmese de acil kredi ihtiyacı olan bir kişi için bir nevi ilaç gibi görülebilir. Büyük holdingler kadar küçük işletmelerde senet karşılığı kredi vermektedirler.

Büyük faktoring firmalarında senetler düzenlenerek kredi alabilirsiniz. Veya senet ile altın alıp senetle kuyumculara ödeyebilerek de bir nevi kredi almış olursunuz. Aynı zamanda Volkswagen gibi otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmalarda özellikle taşıt kredisi konusunda kredi verebilmektedir. Bu konuyla detaylı araştırma yapılırsa bankalar haricinde de her türlü kurum ve kuruluştan kredi alınabildiği görülebilir.

Senetle Kredi Veren Yerler

Senetle kredi alınabileceğinden bahsetmiştik. Senet ile kredi alınabilen yerler büyük holdinglerden tutun küçük işletmelere, esnaflara kadar ve kuyumculara kadar genelleyebilir. Böyle bir durumda acil kredi sahibi kişilerin kendilerine sordukları ilk soru şudur: senetle kredi çekmek güvenilir bir işlem midir? Senetle kredi çekmek bankalardan kredi çekmek gibi olmadığı için güvenilirlik konusunda son derece risklidir.

İlginizi Çekebilir  Faturalı Hatlara Kredi İmkanı

Büyük şirketlerle küçük işletmeler güvenilirlik açısından farklılık arz edebileceği kadar X şirketi ile Y şirketi de güvenilirlik açısında farklılık sahibidir. Durum böyle olduğu için acil kredi ihtiyacı olan ve kredi çekmek isteyen kişinin senetle kredi çekmek konusunda popüler ve göz önünde bulundurulan kurum ve kuruluşlara başvurması güvenilirlik açısında en doğru olandır. Yani tamamen bilindik finansal kuruluşlardan senet ile kredi almaya çalışmalısınız. Eğer kredi kullanırken birileri sizden ön ödeme talep ediyorlarsa o kişilerin dolandırıcı olduklarını da unutmamanız gerekli.

Çünkü kredi kullandırmada ön ödeme gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir, bu dolandırıcılar özellikle acil krediye ihtiyacı olan kişileri hedef alarak öd ödeme altında paralarını almaktadırlar. Bunların haricinde tamamen bilinen ve fiziksel bir şubesi bulunan finans kuruluşları ile faktoring şirketleri gibi şirketler ile görüşme yapmanız durumunda bu gibi durumların yaşanmayacağı söylenebilir. Öteki taraftan kredi kullanmadan önce de kullanmak istediğiniz ilgili firmanın adını Google üzerinden aratarak bu firma hakkında herhangi bir şikayetin olup olmadığını öğrenmeniz sizin açınızdan yararlı olur.

Telefon Hattı Üzerinden Nasıl Kredi Alabilirim?

İnsanların acil kredi ihtiyaçlarını bankalar üzerinden karşılayamadığı durumlarda bu ihtiyacı fırsata çevirmek için kurulmuş yeni bir yöntem olarak faturalı hatta kredi çekmek gibi yeni bir dolandırıcılık yönteminin ortaya çıktığı gözlemlenmektedir. Peki, faturalı hatta nasıl kredi çekilebilir? Gerçek şu ki faturalı hat üzerinden kredi kullanmak gibi bir durum kesinlikle yoktur.

O halde bu kişiler nasıl acil kredi ihtiyacı olan kişilere nakit sağlıyor? Kullanmış bulunduğunuz faturalı hattınız üzerinden size o operatörün cihaz kampanyaları ile alabileceğiniz en pahalı cep telefonunu faturanıza ek olarak satmakta ve cihazın ücretini size elden vermekte. Bu yönteme bir örnek vermek gerekirse 5000 TL karşılığında faturaya ek olarak alınan bir iPhone 7 Plus cep telefonunu bayi hat sahibine 4.500 TL bırakarak elden satın alıyor. Bunun karşılığında geri kalan 500 TL’de bayiye aracılık ücreti olarak kalıyor. Dolayısıyla bu yöntem aracılığıyla aylık kredi borcu ödenirmiş gibi hattınıza ek olarak tanımlanmış taksitleri ödüyorsunuz. Yani mantık olarak bu yol sayesinde kredi çekmiş oluyorsunuz ve kredinin taksitlerini de banka yerine telefon operatörüne ödüyorsunuz. Eğer gerçekten 4.000-5.000 TL’lik bir nakit ihtiyacı çekiyor ancak hiçbir şekilde kredi alamıyorsanız ve bu yönteme muhtaç kalmışsanız yapılması gereken şey basit.

İlginizi Çekebilir  Denizbank Müşteri Hizmetleri ve Denizbank Kurumsal Bilgi

İlk olarak hattınıza tanımlı bir cihaz alıyorsunuz. Sonra bu cihazın kutusuna hiç dokunmadan ve açmadan faturası ile birlikte internet üzerinden ya da ikinci el telefon alım ve satımı yapan dükkanlardan birinden fiyat alarak en uygun fiyatı veren kişiye satıyorsunuz. Bu işlemi yapacağınız bayii ile pazarlık yapmanız sonucu aracılık ücreti 500 TL ise 300 TL’ye indirebilmektesiniz. Faturaya ek olarak cihaz alma koşulları açıktır. En az 6 aylık faturalı bir hat sahibi olmak ile fatura dönemlerinin düzgün ödenmiş olması gerekmekte. Ayrıca son iki yıl içerisinde cihaz kampanyalarından cezanızın da bulunmaması gerekli. Cihazın kullandığınız tarifenin içerisinde kampanya olarak bulunması ya da kampanyanın olduğu bir tarifeye yükseltmeniz gerekli.

Kredi Çekemiyorum, En Kolay Kredi Veren Bankalar

Teknolojinin gelişmesi sayesinde acil kredi ihtiyacı olan kişilerin yüzleri gülmeye başladı. Öyle ki günümüzde kredi çekmek isteyen kişilerin şubeye gitmelerine bile gerek kalmamaya başladı. Artık bankaların çoğunluğu ya belgesiz, kefilsiz ve şubesiz kredi veriyor ya da vermiyorsa da öteki bankalar ile rekabet edebilmek için yakında verecek. Şubeye gitmeden kolayca kredi veren bankalara ise CEPTETEB, ING Bank E-Kredisi, Enpara.com, N Kolay Kredi (Aktif Bank) olarak örnek gösterilebilir.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.