İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Danışmanlık Hizmetini Ücretsiz Alabilirsiniz

Günümüz şartlarında kredi, kredi kartı ya da kredili maaş hesabı kullanmayan kimse kalmadı. Özellikle Kredi notu sisteminin Türkiye’de uygulanmaya başlamasından itibaren bankacılık sektörünün yanı sıra yeni bir sektörde bu sayede oluşmaya başladı. Kredi danışmanlık hizmetleri, aşırı kredi kullananların yüksek faizli kredi kullanmasını önlemek, kredi kartı ve diğer banka borçlarını ortadan kaldırmasına yardımcı olmaktadır. İstikrarı geri kazanmanıza yardım etmek onların görevidir. Sertifikalı kredi danışmanları borçlarınızı, bütçenizi ve kredinizi değerlendirir. Ardından, durumunuzdaki borçtan kurtulmanın en iyi yolunu belirlemenize yardımcı olurlar. Kredi Danışmanlık Hizmeti için uzman yazar kadromuz, banka kredilerinin güncel doğasını sizler için sürekli olarak makalelerimiz de paylaşmaktadır.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Ne Yapar?

Kredi danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Borcunuzu kendi başınıza kaldıramazsanız, borç yönetimi programına kaydolmanıza da yardımcı olabilirler. Bu durumda, kredi danışma bürosu sizinle ve alacaklılarınız için bir arada hareket eder. Herkesin kabul edebileceği bir geri ödeme planı hazırladılar. Ardından faiz giderlerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için pazarlık ederler. Bu hizmetler aynı zamanda borç danışmanlığı ve finansal danışmanlık olarak da adlandırılmaktadır. Borç ile mücadele eden çoğu insan için, kar amacı gütmeyen kredi danışmanlık hizmeti daha iyi bir seçenektir. Yardımcı olabilecek birileri varken, daha az cepten nakit para ödemesi yaparsınız. Ya da ücretsiz olarak web sitemizdeki yazıları okuyarak bu hizmeti alabilirsiniz.

Kredi Danışmanlığı Nasıl Çalışır?

İnsanların borçla karşılaştıkları sorunlardan biri, hangi çözümleri kullanacaklarını bilmemeleridir. Borçlanana kadar, ondan kurtulmak için mevcut tüm seçenekleri bilmiyorsunuzdur. Sertifikalı kredi danışmanları mevcut tüm seçenekleri anlar. Böylece, benzersiz finansal durumunuz için hangisinin doğru olduğunu değerlendirmenize yardımcı olabilirler. Danışma oturumları genellikle telefonla yapılır. Ama bizim firmamızda yazılarımızı takip ederek bu hizmeti ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Sürece başlamak için, kredi danışmanı bazı temel bilgiler isteyecektir:

  • Belgelenebilir tüm geliriniz
  • Konut veya taşıt kredisi gibi tüm mevcut borçlar
  • Aylık yaptığınız tüm masraflar – yani yiyecek, faturalar, eğlence, abonelikler
  • Kredi kartlarınızdaki güncel bakiyeler
  • Banka hesaplarınızdaki otomatik ödeme talimatları bulunan bakiyeniz
  • Maaş kredisi ve ödenmemiş sağlık faturaları gibi diğer yükümlülükler

Kredi danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Sorusunun bir başka cevabı da şöyledir. Kredi danışmanlık hizmetini yapan uzmanların yazılarını düzenli olarak takip edebilirsiniz. Bu, diğer kredi notu öğeleriniz olup olmadığını görmek için raporunuzu gözden geçirmelerini sağlar. Finansmanınız hakkında iyi bir fikir edindikten sonra, danışman borçların giderilmesi için önerilerde bulunur.

  • Bakiye transferleri
  • Borç yönetimi programları
  • Borç tasfiyesi (En uygun kredi seçenekleriyle borçların kapatılması)

Kredi danışmanlarının tüm seçeneklerinizi gözden geçirmesi gerekir. Yalnızca durumunuz için en iyi çözümleri önerirler.  Kredi danışmanlğı hizmeti, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm bulmanın en iyi yoludur.

Para bulması gerekenler ve acilen paraya ihtiyacı olanlar için bankaların birbirinden cazip kredi imkânları bulunuyor. Kredi alma düşüncesinde olanlar için internet sitelerinde kredi danışmanlık ofisleri yer alıyor. Eğer kredi almak istiyor ve kredi başvuru işlemlerinizi kredi danışmanlık ofisleri aracılığıyla yaptırmak istiyorsanız kredi danışmanlık hizmeti almadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bilgi almanızda yarar var. Kredi danışmanlık kuruluşlarının güvenilirliğinden emin olmadan önce, kişisel ve özel bilgilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmamanız tavsiye edilmektedir.

Kredi Danışmanlığı Ofisleri

Kredi danışmanlık ofisleri, kişilerin bankadan kredi kullanma aşamalarında iş takibini banka prosedürlerine uygun olarak takip eden ve yürüten bu kapsamda işlem sunan özel işletmelerdir. Bu işletmeler bankaya gitmeye vakti olmayan bu işlerle uğraşmak istemeyen kişilerin konut, taşıt ve farklı kredi ihtiyaçlarını o kişiler için yürütür. Toplum içinde yanlış bilinen bir olgu olan çıkmayan kredileri çıkarabilmeleri gibi bir durum söz konusu değildir. Çalışmaları tam anlamıyla yasaldır ve bankacılık kanunlarına uygun olarak çalışma sağlarlar.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Kredi Danışmanlık Hizmeti Almadan Bilmeniz Gerekenler

Kredi Danışmanlık Ofisiyle Çalışmanın Artıları

Kredi danışmanlık ofisleri kredi alma ve bankacılık kanunlarını bilen personellerden oluşur. Kanunlara uygun kredi başvurusu yapan kredi danışmanlık ofisi personelleri, kredinin ilk aşamasından son aşamasına kadar her türlü finansal konuyu takip ederek, müşterilerine kredi süreci hakkında doğru bilgiler verirler. Kredi başvurusu için gerekli evraklar ve tüm takip sürecini detaylı olarak analiz ederler. Kredi onayı sırasında yaşanacak bir aksilik veya olası bir kredi reddedilme durumunda, kredi danışmanlık ofisi personelleri reddedilme sebebini öğrenerek müşterileriyle bu sebebi paylaşacaklardır.

Kredi Danışmanlık Firmaları Kredi Çıkarır Mı?

Kredi çekmek isteyen herkes için kredi danışmanlık ofisleri her türlü prosedürü müşterileri için takip ederler. Ancak yasal takip veya icra gibi sorunları bulunan kişilerin kredi kullanmaları konusunda kredi danışmanlık firmalarının da yapacakları herhangi bir işlem bulunmaz. Kredi onayı bankalar birliğinin ortak havuzunda takip edilir ve tc kimlik numarası üzerinden tüm kişilerin kredi skoru bu havuzdan görüntülenir. Kredi ofisleri kredi almak isteyen kişilerin başvuru işlemlerini hızlandıran ve kısa sürede sonuca ulaşmalarını sağlayan işletmelerdir.

Ülkemizde çeşitli kişilere veya kurumlara kredi danışmanlığı yapan firmalar bulunuyor. Karşılıklı görüşmelerde, sağlıklı iletişimler sağlayarak kişilere ve firmalara hızlıca bir çözüm buluyorlar. Bu süreçte oluşan karşılıklı etkileşim sayesinde kişiler alacakları kredinin ödeme koşullarını öğrenmekle beraber, gelecekte karşılaşacakları sıkıntıları ve borçları ödemede temkinli davranmayı öğrenmiş oluyorlar. Peki, Kredi İçin Danışmanlık Hizmeti Veren Firmaların Görevleri nelerdir?

Kredi Danışmanlığı Firmalarının Görevleri

Kredi danışmanlık sektörünün bir kaç görevi bulunuyor. Bu görevlerden birincisi; uygunluk açısından değerlendirilen kredi kaynakları oluyor. İkincisi ise; uygun kredi için gereken bilgiler ve istenilen belgelerin elde edilmesi oluyor. Üçüncüsü ise; fiziki projelendirmenin ve mali projelendirmenin saptanarak yapılması oluyor. Dördüncüsü ise; başvuru için hazırlanan belgelerin toplanması, bu belgelerin takip edilerek sonuçlandırılmasını sağlamak oluyor.

Bu görevler etkili bir şekilde yapıldığında olumlu yönleri görmek çok kolay oluyor. Kişiler ve firmalar, kredi danışmanları sayesinde rahat nefes alıyorlar.

"<yoastmark

Kredi Danışmanlığının Firmalara ve Kişilere Yararları

Kredi danışmanlarının en büyük yararı kişi tam bir zora girmişken ve ne yapacağını kestiremez durumda iken yardıma koşması oluyor. Ekonomik krizle yüz yüze gelen firmanın borçlanmaları yüzünden nakit ihtiyacı oluyor. Bu durumda kredi danışmanlığı uzmanı, kişi veya firmaların mali durumlarına da dikkat ederek, onlara borçlarını nasıl ödeyeceklerini planlayarak yardım ediyorlar.

Firmalar bu yararı göz ardı edemiyorlar ve kredi danışmanlığı firmalarından ister istemez yardım almak durumunda kalıyorlar.

Kredi Danışmanlığının Ödeme Planlarında Anlaşmaya Gitmesi Yada Borç Sildirmesi

Bazı olağan durumlarda kredi danışmanları, alacaklıyla konuşup, uzlaşıp borçlu kişi veya firmaların borcunun bir kısmının silinmesini sağlayabiliyorlar. Borcu olan bireyler ve kurumlar, bulundukları durumda bir çözüm üretemediklerinden, borçları için uygun olan kredi seçeneklerinden bir haber olmaları doğal oluyor.

Kredi danışmanları ise bu durumlarda kişilerin borçlarını ödemek için çeşitli kredi imkânlarını araştırıyorlar. Böylelikle borçlarınızı en uygun şekilde ödemeye başlıyor ve birazda olsa rahatlamış oluyorsunuz. Kredi danışmanı, size daha iyi hizmet vermek için sizinle sürekli iletişim halinde olmak istiyor. Sorunlara çözüm bulundukça kişi ve kredi danışmanı arasında bir güven bağı oluşuyor.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.