Kredi Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Günümüz şartlarında kredi, kredi kartı ya da kredili maaş hesabı kullanmayan kimse kalmadı. Özellikle Kredi notu sisteminin Türkiye’de uygulanmaya başlamasından itibaren bankacılık sektörünün yanı sıra yeni bir sektörde bu sayede oluşmaya başladı. Kredi danışmanlık hizmetleri, aşırı kredi kullananların yüksek faizli kredi kullanmasını önlemek, kredi kartı ve diğer banka borçlarını ortadan kaldırmasına yardımcı olmaktadır. İstikrarı geri kazanmanıza yardım etmek onların görevidir. Sertifikalı kredi danışmanları borçlarınızı, bütçenizi ve kredinizi değerlendirir. Ardından, durumunuzdaki borçtan kurtulmanın en iyi yolunu belirlemenize yardımcı olurlar. Peki, Kredi Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Kredi Danışmanlık Hizmeti Ne Yapar?

Kredi danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Borcunuzu kendi başınıza kaldıramazsanız, borç yönetimi programına kaydolmanıza da yardımcı olabilirler. Bu durumda, kredi danışma bürosu sizinle ve alacaklılarınız için bir arada hareket eder. Herkesin kabul edebileceği bir geri ödeme planı hazırladılar. Ardından faiz giderlerini azaltmak veya ortadan kaldırmak için pazarlık ederler. Bu hizmetler aynı zamanda borç danışmanlığı ve finansal danışmanlık olarak da adlandırılmaktadır. Borç ile mücadele eden çoğu insan için, kar amacı gütmeyen kredi danışmanlık hizmeti daha iyi bir seçenektir. Yardımcı olabilecek birileri varken, daha az cepten nakit para ödemesi yaparsınız. Kredi danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Diye düşünmenize gerek kalmadan hareket edersiniz.

Kredi Danışmanlığı Nasıl Çalışır?

İnsanların borçla karşılaştıkları sorunlardan biri, hangi çözümleri kullanacaklarını bilmemeleridir. Borçlanana kadar, ondan kurtulmak için mevcut tüm seçenekleri bilmiyorsunuzdur. Sertifikalı kredi danışmanları mevcut tüm seçenekleri anlar. Böylece, benzersiz finansal durumunuz için hangisinin doğru olduğunu değerlendirmenize yardımcı olabilirler. Danışma oturumları genellikle telefonla yapılır.

Sürece başlamak için, kredi danışmanı bazı temel bilgiler isteyecektir:

  • Belgelenebilir tüm geliriniz
  • Konut veya taşıt kredisi gibi tüm mevcut borçlar
  • Aylık yaptığınız tüm masraflar – yani yiyecek, faturalar, eğlence, abonelikler
  • Kredi kartlarınızdaki güncel bakiyeler
  • Banka hesaplarınızdaki otomatik ödeme talimatları bulunan bakiyeniz
  • Maaş kredisi ve ödenmemiş sağlık faturaları gibi diğer yükümlülükler

Kredi danışmanlık hizmeti nasıl alınır? Sorusunun bir başka cevabı da şöyledir. Kredi danışmanlık hizmetini yapan uzmanları kredinizin kontrolünü yapması için yetkilendirebilirsiniz. Bu, diğer kredi notu öğeleriniz olup olmadığını görmek için raporunuzu gözden geçirmelerini sağlar. Finansmanınız hakkında iyi bir fikir edindikten sonra, danışman borçların giderilmesi için önerilerde bulunur.

  • Bakiye transferleri
  • Borç yönetimi programları
  • Borç tasfiyesi (En uygun kredi seçenekleriyle borçların kapatılması)

Kredi danışmanlarının tüm seçeneklerinizi gözden geçirmesi gerekir. Yalnızca durumunuz için en iyi çözümleri önerirler.  Kredi danışmanlık hizmeti, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir çözüm bulmanın en iyi yoludur.