İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Notu 0 Olanlara Hangi Krediler Verilir?

Artık bankalara internet üzerinden başvuru yaparak kefilsiz belgesiz kredi alabilmek mümkün. Fakat kredi notu 0 olan kişiler maalesef bu başvurularda sonucuna netice alamamaktadır.

Kredi Puanı 0 Olanlar Ne Yapmalı?

Garanti Bankası, Akbank gibi büyük bankalar kredi notu 0 olan kişilerde genellikle kredi kullandırmaz. Ancak Türkiye pazarına yeni katılmış olan bankalar kredi kullanımı sağlayabiliyor.

  • Türkiye pazarına yeni katılmış olan Citibank kredi puanı 0 olsa dahi başvurabileceğiniz bankalar arasında yer alıyor.
  • Arap Türk Bankasına kredi puanı 0 olsa dahi kredi için başvuruda bulunulabiliyor.
  • Alternatif Bank gibi bankalarla genelde kredi notunuz sıfır olsa bile kredi kullanma imkanı tanıyabiliyor.

Kredi Notu 0 Olanlara Hangi Krediler Verilir? sorusuna cevap olarak kredi seçenekleri ihtiyaç kredileri şeklinde sınırlandırılıyor. Bu da demek oluyor ki kredi puanı 0 olan kişiler çok büyük konut kredisi gibi kredileri çekememekle birlikte küçük ihtiyaçlarını girebilecekleri bazı ihtiyaç kredilerini bazı bankalardan alabiliyorlar.

İhtiyaç Kredisi İçin Başvuru Yapılabiliyor

Örneğin Türkiye pazarına yeni katılmış olan ICBC Bankası kredi notu çok fazla düşük olsa bile müşterilerine ihtiyaç kredileri sağlayabiliyor. Kredi notu 0 olup kredi çekmek isteyen emekliler için de bazı bankalar imkân tanıyabiliyor. Yine ihtiyaç kredisi olarak 60 bin liraya kadar kredi imkânı sağlayan bazı bankalar bulunuyor. Kredi Puanı 0 Olanlar İçin Alternatif Seçenekler

Kredi puanının sıfır olması halinde herhangi bir kredi için başvuru yaptığınızda olumsuz sonuç alırsanız diğer bir seçenekte kredi kartınız var ise buradan nakit avans kullanarak nakit ihtiyacını karşılamaktır. Fakat Kredi çekmek ile kıyaslandığında nakit avans faiz oranları çok daha fazla yüksektir.

Bu nedenle düzenli ödeyemeyecek kişiler tarafından çok fazla tercih edilmelidir. Bunun nedeni ise nakit avans düzenli ödenmediği takdirde faiz oranları oldukça yükselir ve çektiğiniz kredinin son derece üzerinde bir miktarı ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Buna bağlı olarak kredi çekmek yerine bir alternatif olarak bilinen kredi kartından nakit avans çekme işlemi çok da fazla tercih edilen bir işlem olamamaktadır. Yine de düzenli ödeme yapacaklarını düşünen kredi kartı sahipleri nakit avans kullanarak da para ihtiyaçlarını karşılayabilirler.