İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kripto Yatırımı Yapmaya Başlamak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

Bugün işlem görmekte olan 1500’ün üstünde kripto para ile kripto para pazarının değeri 300 milyar dolara tekabül etmiş bulunuyor. Bu rakam çerçevesinde düşünüldüğü takdirde dünyanın dört bir yanında her gün artarak giden sayıda insanın kripto yatırımı yapmaya yönelmesi pek şaşırtıcı olmuyor. Bununla beraber, kripto yatırım işlemi sürecinin döviz yatırımına nazaran ya da yatırımcıların aşina oldukları sistemden değişik olması sebebiyle ilk önce kripto yatırımı yapmak biraz kafa karıştırıcı gelebilir. Şimdi, kripto yatırımı yapmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şey adı altında atmanız gereken en mühim dört adımdan bahsedeceğiz.

Yatırım Yapacağınız Bir Kripto Borsası Seçin

Aynı aşina olduğumuz tarzda yatırım metotlarında olduğu gibi kripto para yatırımı işlemini gerçekleştirebilmek için de coin yatırımı yapılan bir ortam bulmanız gerekmektedir.

  • Öncelikli olarak bir kripto borsasına kayıt olmalı ve açmış olduğunuz hesaba bir miktar para yatırmanız gerekmektedir. Bundan sonra kripto alıp satma aşamasına geçebilirsiniz.
  • Kripto alıp satabileceğiniz web sitelerinin yatırım alanları ve hizmet koşulları birbirlerinden oldukça farklı olabilmektedir. Bu sebepten ötürü gereken araştırmayı yapmalı ve kripto borsalarını aralarında karşılaştırarak en iyisini ve en güvenilirini bulmanız tavsiye edilmektedir.
  • CryptocoinCharts aracılığıyla yayımlanan birtakım istatistiklere göre bugün toplam yatırım oranı 2,24 milyar doları bulan takribi 200 kripto borsası faaliyetlerine devam etmektedir.
  • Kripto borsaların eylemlerini herhangi bir açıklama yapmaksızın kesintiye uğrattıkları birtakım durumlar söz konusu olmaktadır ve yatırımcılar paralarını yitirebilmektedir.

Bir Kripto Cüzdan Seçin

Kripto cüzdanlar, çeşitli coin aktarımları ve depolama için ihtiyaç duyabileceğiniz araçlardır. Günümüz dahilinde farklı çeşitlerde pek çok kripto cüzdan bulmak mümkün olmaktadır. Başlangıç için internetle bağlantılı bir mobil ya da masaüstü zeminli sıcak cüzdana gereksiniminiz vardır.

Bilgi Kaynakları Bulun

Kripto para birimleri, ücreti çok kısa bir zaman içerisinde yüksek oranda artıp azalabilen oldukça değişken varlıklardır. Buna benzer kripto ekstrelerini tetikleyen birden fazla etken bulunmaktadır. Bu sebeple de kripto yatırımcıları devamlı olarak piyasa bilgilerini dikkatli bir biçimde incelemelidirler.