İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Multinet Nasıl Paraya Çevrilir?

İş dünyasında genelde servis ve yemek ücretleri işveren tarafına aittir. Bazı işçiler, işveren firmalar tarafından kendilerine verilen Multinet kartları bir şekilde paraya çevirme yollarını araştırmaktadır. Multinet kartı paraya çevirmenin birkaç farklı yolu bulunmaktadır. Peki, bu yollar nelerdir? Multinet nasıl paraya çevrilir? Öncelikli olarak bu işi bir meslek durumuna getirmiş bireyler belli komisyonlar üzerinden Multinet hesabındaki parayı nakde çevirmektedir. Bu komisyon oranları ise %15-25 arasında değişiklik arz edebilmektedir. Hâlihazırda bu iş resmi bir iş kıstasında yer almadığı için herhangi bir yerde duyurusunu görmek ya da internet adresine başvurmak mümkün değildir.

Multinet Nedir?

telefon faturasina kredi

Belli başlı sektörlerde etkinlik gösteren ve para yerine geçen kartlar meydana getirip, bu kartları da işletmelere birtakım iskonto ve kârlarla satmakta olan sistemdir. İşleyiş mantığı aynı kredi kartı gibi olmakla beraber, içerisinde bulunan bakiye bittiği takdirde artık kullanılamamaktadır. Ufak bir hatırlatma yapılacak olursa; Multinet kartınıza hangi sektör doğrultusunda yükleme yapıldıysa, kartı yalnızca bu sektörün alışverişlerinde kullanabilirsiniz.

Multineti Paraya Çeviren Yerler

Bu bağlamdaki ilk yöntem; Multinet geçen iş yerlerine gidip kartın içerisindeki parayı nakde çevirme talebini dile getirme yöntemidir. Bu amaçla bir iş yeri ile bir anlaşma sağlayıp Multinet kartınızda biriken bakiyeleri paraya çevirebilirsiniz. Yalnız bu noktada alacağınız para, kartınızda bulunan miktarla %100 aynı orandaki parayı karşılamayacaktır. Zira Multinet de bu iş yerlerinden belirli miktarlarda komisyon elde etmektedir. Eğer bu metodu uygulamayı arzu etmezseniz; bu hususta son bir metot olarak market alışverişi önerilir. Multinet pek çok süper markette geçmekte olan bir karttır. Bu kartın geçerli olduğu marketlerden gıda gereksinimlerinizi Multinet vasıtası ile karşılayabilir ve bununla beraber kimseye komisyon ödemenize lüzum kalmadan paranızın da cüzdanınızda kalmasını sağlayabilirsiniz. Zira Multineti nakde dönüştürmek isteyen kişiler minimum %15-20 komisyon oranı ile çalıştığı için, 500 TL’lik bir Multineti paraya dönüştürme işleminde 100 TL oranında bir kaybınız olacaktır. Bu işlemin her ay tekrarlandığı düşünüldüğünde ortaya hiç de azımsanacak miktarda bir oran çıkmayacaktır.

Facebook sayfamızı takip edin.