İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Para Bulmanın Yolları

Para Bulmanın Yolları nı mı arıyorsunuz? Hangi bankaya kredi başvurusu yaparsanız yapın, her bankanın kredi vermek için belli prosedürleri vardır. Tüm bankalar, ilk etapta kredi notunu dikkate alsa da ödeme gücünüzü göz önüne alarak kredi başvurunuzu onaylar. Maaşı düşük olan kişilerin, üzerine kayıtlı gayrimenkul olup olmadığı dikkate alınır. Gelir getirecek, kira gibi diğer yatırımlar da bankalar için önemlidir. Limiti düşük olan kredi başvurusu için kredi notunun yüksek olması yeterli olmaktadır. Fakat yüksek limitli kredi çekmek isteyenler için, maaş bordrosu olmadan kredi çekmek oldukça zordur.

Bankaların kredi uygulamasında, ihtiyaç kredisi için maaş bordrosu istenmektedir. Çekilen kredinin kolayca ödenebileceğini göstermesi açısından maaş bordrosu önem taşır. Çekilen kredinin aylık taksitlerinin düzenli ödenebileceği, maaş bordrosundan anlaşılmaktadır.

Para Bulmanın Yolları
Para Bulmanın Yolları
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir

Acil Kredi Çıkmıyor Nasıl Para Bulabilirim?

Bazı kredi için maaş bordrosu istemeyen bankalar mevcuttur.

Fakat maaş bordrosu istenmediğinde, bu defa maaş yazısı istenir. Çalıştığınız kurumdan edinebileceğiniz maaş yazısı, bankaya iletilmelidir. Çalışılan kurumdan alınan ve düzenli aylık geliri ispatlamak için önemli olan maaş yazısı, imzalı ve mühürlü olarak teslim edilir.

Ancak, kredi çekilecek meblağ düşük olduğunda, bazı bankaların T.C. kimlik numarası ve ikametgâh belgesi ile kredi vermesi mümkündür. Özellikle anlık acil ihtiyaçlar için gerekli olan, 1000-5000 gibi düşük limitli krediler için, bu uygulama vardır. Denizbank, Halkbank, Finansbank, Garanti Bankası gibi özel bankaların uygulaması, iş yerinden maaş bordrosu alamayan kişiler için tavsiye edilir. Fakat tüm bu bankalar, maaş bordrosu istemese de kredi notunu dikkate alarak kredi verecektir.

Daha önceki yıllarda, kredi çekmesine rağmen, kredi taksitlerini düzenli yatırmayan şahısların kredi notu düşük çıkar. Ayrıca fatura ödemelerinde titiz davranmayan, kredi kartı taksitlerini düzenli yatırmayan kişilerin, kredi notu hızla düşer. Maaş bordrosu göstermeden kredi çekmek için, ilk olarak kredi notunu yükseltmek için tedbir almak gerekir. Kredi kartı aylık taksiti ve fatura ödemelerinde denge oluşturmak, kredi notunun kısa süre içinde çıkmasını sağlar. Fakat her türlü önleme rağmen, en az 3 ay beklemek gerekir. Çünkü kredi çekebilmek için kredi notunun en az 1200 seviyelerine ulaşması önemlidir.

Yine bankaya verilecek ipotek veya teminatlar ile kredi almak mümkün olmaktadır.

Örneğin ev araba gibi ya da bir arsa teminat gösterilerek işi olmayana dahi kredi çıkabilir. Yine garanti bankası gibi bazı bankalar hisse senedi fon vb. yatırımları olanlara bunları teminat almak suretiyle kredi verebilmektedirler.