İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sabancı Holding Yünsa Hisselerini Şatışa Çıkarıyor

Sabancı Holding bünyesinde bulundurduğu Yünsa şirketinin tüm hisselerini satma kararı aldı. Bir süredir böyle bir kararın alınması beklenirken Yünsa’nın tüm hisselerinin satışa sunulacağı konusunda net bir bilgi yoktu. Hisselerin tamamı 69.5 milyon TL’ye Sürmegöz Tekstil Yatırım adı ile faaliyette olan bir şirkete satıldı.

İzinlerden Sonra Devir

Sabancı Holding
Sabancı Holding

Sabancı Holding’in elinde bulundurduğu hisseleri bir süredir satmak istediği konuşulmasına karşılık kesin bir haber henüz gelmemişti. Yapılan açıklama ile birlikte hisselerin tamamının Sürmegöz isimli firmaya açık artırma usulü satıldığı duyuruldu. Sabancı Holding Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile konuya ilişkin detaylar paylaşıldı. Sabancı Holding bünyesinde bulunan hisselerin 69.5 milyon TL ile satıldığı açıklandı. Anlaşma için tamamlanması beklenen sürecin imzalar ile bugün başladığı da bildirildi. Devir bedelinin yasal olarak 69 milyon 458 bin TL olduğu da belgelerde ortaya koyuldu.

Hisse senetlerinin devir bedelinin pazarlık usulü işlemlerden dolayı bir takım izinler ile birlikte tamamlanması bekleniyor. İşlemlerden sonra yasal olarak Sabacı Holding’in şirket üzerinde bir hakkı kalmıyor. Sabancı Holding’tan yapılan açıklamaya göre şirketle herhangi bir bağlantısının olmadığı da kesinleşti. Alıcı şirket tamamen bağımsız olarak faaliyette bulunan bir firma olarak açıklandı.

Bir süredir tüm ekonomi gibi Yünsa tekstil içinde zor günlerin yaşandığı gözlerden kaçmazken bu durum hisselerin satılmasına kadar uzadı. Son ana kadar hisse senetlerinin tamamının elden çıkarılmasına kesin gözle bakılmazken satışın hisselerin tamamı üzerinden yapılması şaşırtıcı şekilde yorumlandı. Şirketin kendi kurduğu ve uzun yıllardır tüm faaliyetlerinde yer aldığı bir şirket olan Yünsa için satış kararı alması finansal sıkıntı olup olmadığının sorgulanmasına da neden oldu.

Çalışanlar ve diğer konularda herhangi bir madde olup olmadığı da merak ediliyor. Şirketin bundan sonraki ilerleyişi ve işleyişi için nasıl bir yaklaşımın söz konusu olacağı ise şimdiden merak edilmeye başlandı. Böylece şirket hakkında ortaya atılan satışlarla alakalı durumun da kesin olduğu ortaya çıktı. Konu ile alakalı şirket tarafından ise herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Alıcı şirket de merak ediliyor.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.