İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Senetle Kredi Veren Bankalar Hangisi

Toplum nezdinde senet üzerinden kredi veren bankalar denildiğinde bankaların senet üzerinden kredi vermediği yönünde bir algı bulunduğu görülüyor. Fakat müşterilerine senet üzerinden kredi veren bazı bankalarında olduğu söylemek mümkün. Şimdi gelin sizin senetle kredi veren banklar hangisi sorunuzu cevaplayalım. Fibabanka ve Ziraat Bankası müşterilerine ya da paraya ihtiyaç duyan kişilere senet üzerinde kredi veriyor. Bu bankaların senet üzerinden kredi verdiğinden haberdar olmayan birçok kişi ise maalesef yasadışı yöntemlerle ihtiyaç duydukları parayı temin etmeye çalışıyor.

telefon faturasina kredi

Fibabanka Senetle Kredi

Fibabanka senet üzerinde kredi imkanı sunan belli başlı bankalar arasında yer alıyor. Fibabanka senet üzerinden kredi vermek için kredi çeşidinin iş yeri olan kullanıcılara bu hizmeti vermekte. Fibabanka’nın kredi çeşidi ise Depo Finansmanı olarak gösteriliyor. Bankanın kredi desteğinden yararlanmak isteyen kullanıcılar depolarında bulunan tüm malları bankaya teminat olarak göstermeleri gerekiyor. Teminat gösterilme işleminin tamamlanmasından sonra ise yüklemenin yapılacağı tarihe kadar kısa vadede senet üzerinden kredi seçeneğinden yararlanma hakkı sunulmakta.

Ziraat Bankası Senetle Kredi Veriyor mu?

Senetle kredi veren banka sayısı oldukça azdır. senetle kredi desteği sunan bankalar arasında Ziraat Bankası da yer alıyor. Ziraat Bankası müşterilerine ya da paraya ihtiyaç duyan kişilere belirli bir senet mukabilinde vadeli kredi seçeneğinden yararlanma imkanı sunuyor. Müşteriler avans kredi olarak da nitelendirilen bu kredi seçeneği ile kısa vade de olsa kredi desteği sunmayı amaçlıyor. Alınan bu kredi de kullanıcıların önemli ihtiyaçlarını tedarik etme noktasında Ziraat Bankasının sağladığı büyük bir kolaylık olarak değerlendiriliyor. Senet üzerinden kredi desteği sunan bankalar içerisinde en fazla yardımı ve en uygun vadeli kredi seçeneklerini de Ziraat Bankası sunduğu için bu noktada bankanın oldukça ilgi gördüğünü söylemek mümkün.

Senetle Kredi
Senetle Krediler

Senetle Kredi Alınması Durumunda Sorun Yaşanır mı?

Senet üzerinden kredi alan kişiler bankadan bu kredi desteğini almaları durumunda bir sorunla karşılaşmaları beklenmiyor. Fakat banka ile müşteri arasında imzalanan sözleşmenin krediyi çeken kişi tarafından yerine getirilmesi gerekiyor. Banka ile müşteri arasında imzalanan anlaşmaya uyulmazsa kredi çeken kişinin büyük sorun yaşayacaklarını unutmamaları tavsiye ediliyor.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.