İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TEB Kredili Mevduat Hesabı

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından vadesiz mevduat hesabı kullanıcıları için geliştirilen kredili mevduat hesapları, tıpkı acil durumlarda bankalardan çekilen krediler gibi, anında nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına geliştirilen bir hizmettir. TEB kredili mevduat hesabı için detaylara baktığımız zaman. Nakite ihtiyacı olan, vadesiz mevduatında herhangi bir parası olmayan, kredi kartı ya da yeni bir kredi ile de vakit kaybetmek istemeyen kişiler içindir. Bu hizmet ile kolayca nakit ihtiyacını karşılayabildiğini görmekteyiz. Çünkü kredili mevduat hesabı kullanılmaya başladıktan sonra, vadesiz hesabınız üzerinden paranız olmadığı anlarda eksi bakiyeye düşerek para çekebilecek . Ya da vadesiz mevduat hesabınız ile bağlantılı olan hesap kartınız ile alışveriş yapabileceksiniz.

TEB kredili mevduat hesabı kullanan kişiler bankamatik noktalardan nakit çekim yapabildikleri gibi, aynı kart ile internet üzerinden alışveriş yapabilecek. Hatta bir kredi kartı kullanıyor gibi herhangi bir telefon, elektrik, su, doğalgaz ya da bunun gibi faturaları da otomatik ödeme talimatı vererek, zamanında ödeyebilecekler.

Başvuru yapılmasının ardından kısa sürede kullanıma açılacak olan kredili mevduat hesabı ile birlikte, yapılan her harcama sonucunda eksiye düşen bakiye için belirli faiz oranlarında hizmet sunulacaktır. Yani, eksi bakiyeye düştüğünüz zaman yalnızca yaptığınız harcamanızı değil. Bu harcamaya eklenen faiz miktarlarını da ödemek durumunda kalacaksınız. Kişileri zorlamayacak düzeyde olan bu faiz oranları, eksi bakiye kapatıldığı zaman doğrudan iptal olacak ve yeni harcamaya kadar da vadesiz mevduat hesabında herhangi bir kesinti meydana getirmeyecektir.

Mevduat Hesabı Limitleri

Kredili mevduat hesabı için bankalara yapılan başvurularda farklı limitler belirlenmektedir.

Başvuru sonucunuzda yapılan araştırmalarda, sizin için 250 TL değerinde bir limit belirlenebileceği gibi, 5 bin TL gibi bir değer de belirlenebilecektir. Burada limitin belirlenmesi konusunda hem sizin talebiniz olan miktar hem de banka istihbarat araştırması sonucunuz etkili olacaktır. Kredi notunuz, bankalardan aldığınız hizmetleri ne kadar düzenli ödediğiniz ya da gelir durumunuz gibi faktörler dikkate alınarak, sizin için özel bir kredili mevduat hesabı limiti belirlenecektir.

TEB Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu

TEB kredili mevduat hesabı için başvuru yapmak isteyen kişiler, istenen belgeleri tamamladıktan sonra doğrudan banka şubelerine giderek işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Bankanın kredili mevduat hesabı açılış işlemlerinde sizden talep edeceği belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi

Yukarıdaki iki belge ile birlikte Türk Ekonomi Bankası (TEB) şubelerinden kredili mevduat hesabı başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru işlemlerinde kimliğinizin yerine ehliyetiniz ya da pasaportunuzun aslı veya da fotokopisi ile başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgesi konusunda ise, ücret ile çalışan kişilerin maaş bordrosu. Ticaret ile uğraşan ve kendisine ait işletmesi olanların son 3 yıllık bilançoları. Ticaret Sicil Gazetesi ve vergi levhası örnekleri ile birlikte şubelere gitmesi gerekecektir. Yapılan inceleme sonucunda aynı gün içerisinde TEB tarafından başvuru sonucunuz size bildirilecektir.

Facebook sayfamızı takip edin.