İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefon Faturasına Kredi

Telefon faturasına kredi 18 yaşından büyüklere verilir. Kredi başvurusunda hat sahibinin kendisi gelir. Bu durumu beyan edilen kimlik de kişinin yanında olmalıdır.

  • 6 ay ve Üzeri Faturalı Hat Sahibi olup, faturalarını düzenli ödeyenler
  • Max 12 Ay vade ile 1.500-7.000 TL arasındaki Cihazları operatörlerinden alabilirler. Aldıkları Cihazı satarak nakit elde edebilirler.

Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0850 420 35 78
Darıcı Finans Danışmanlık A.Ş.

 

 

Telefon Faturasına Kredi

Cep telefonu fiyatları son yıllarda giderek yükselmiştir. Yeni modellere yeni özellikler eklenerek telefonlar piyasaya sürülür. İnsanların ihtiyaçlarını hızla karşılaması sebebi ile de talepler artmaktadır. Bazı durumlarda ihtiyaç olmasa da model yükseltilmek istenir. Ancak günümüz şartlarında telefon satın almak kolay değildir. Marka ve modele göre değişen fiyatlar 10 bin lirayı bulabilmektedir. Herkes kendi bütçesine göre telefon tercihi yapabilir.

Ürünü satın alabilmek için yeterli nakit paranız yoksa kredilerden faydalanabilirsiniz. Ancak bu kredileri bankadan çekmek makul değildir. Bankalar yüksek faiz oranları uygulamaktadır. Bu durum da bütçeyi daha da zorlar. Cep telefonuna kredi operatörler tarafından verilen tercih edilebilir.

İşlemlerin mutlak suretle, operatörlerin yetkili bayilerinde, yetkili personellerden bilgi alınarak yapılması gerekmektedir. Uzaktan işlemlerinizi yapabileceğini iddia eden, telefonunuza gelen SMS şifrelerini isteyen kişilere güvenmemeniz gerekmektedir.

Taksitli Cep Telefonu

Taksitli cep telefonu satımı bir süre önce yasaklanmıştır. Kredi kartlarının taksit özelliği olsa da bu ürünler taksitle alınamazlar. Bu önlem alım gücü olmayan vatandaşları korumak adına alınmıştır. Ancak alım gücünü taksit taksit kullanmak isteyenleri de olumsuz etkilemiştir. Telefonun fiyatı arttıkça peşin parayla alınması zorlaşır.

Dolayısı ile bütçesi olan kişiler de taksite ihtiyaç duyar. Bu durumun bir tek istisnası mevcuttur. Faturalı hat sahiplerine tanınan bazı imkanlarla taksitli telefon alınabilir. Bu yönteme faturalı hatlara kredi sistemi adı verilmiştir. Herhangi bir operatörden faturalı/aktif hattınız varsa yazının devamından bilgi alabilirsiniz.

Kredi İle Cep Telefonu Almak

Bir cep telefonu almak istiyorsanız yapmanız gereken iki şey vardır. Öncelikle bir faturalı hatta sahip olmanız gerekir. Hat, telefonu alacak kişinin üstüne kayıtlı olmalıdır. Bir de hattın aktif olması istenir. Herhangi bir borcu olmayan ve kullanılan hatlar aktif statüdedir. Bu hattın operatörü değişebilir. Neredeyse tüm operatörler faturalı hatta kredi vermektedir. Hat kısmını çözdükten sonra sıra telefon seçmeye gelir.

Her telefon Fatura Üzerine Kredi için uygun olmayabilir. Bunun için en doğru bilgiyi satış noktaları size verir. Operatörünüzün anlaşmalı olduğu bayilerden kredili telefonları sorgulayabilirsiniz. Genelde telefon faturasına kredi 1500-2000 TL değerindeki cihazlardan başlamaktadır. Almak istediğiniz telefon özelliklerine göre de fiyat değişebilir. Krediye uygun bir telefon seçtikten sonra sıra sözleşme yapmaya gelir. Tıpkı kredi sözleşmesine benzeyen bu beyan sizinle operatör arasında yapılır. Cep telefonuna kredi çekmenin bir avantajı da budur.

Telefon Faturasına Kredi

Aynı Gün Kredi Onayı

Cep telefonuna kredi, nakit olarak teslim edilen bir kredi değildir. Size cihaz bedeli olarak verilir. Dolayısı ile kredi ile cihazı satın almış olursunuz. Bunun dışında ekstra para verilmesi söz konusu değildir. Bu krediler genelde başvuru ile aynı gün verilmektedir. Operatörler prosedürleri önceden oluşturmuşlardır. Dolayısı ile krediye uygun olan herkesin işlemi onaylanır. Kredi çekmek için kimlik ve hattan başka bir belge istenmez. Ödeme gücü olmayan kişilerin bu krediye başvurmaması önerilir. Cihazı sorunsuz şekilde verilen kişiler aynı gün cihazı kullanabilirler. Cihazlar bu kişilerin adına faturalandırılır. Faturalı hat, bu cihazda ya da başka cihazda kullanılabilir.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Kredi Taksitlerinin Ödenmesi

Faturaya Kredi, cihaz olarak alındıktan sonra ödeme planı yapılır. Ödemeler hattın faturasına ek olarak yapılmaktadır. Ödeme miktarı taksit sayısına bağlı olarak değişir. Taksit sayısı ise cihaz bedeline bağlı belirlenebilir. Genelde ödemeler 12, 24 ya da 36 aylık vadelerle gerçekleşir. Vade sayısı sözleşmede belirlenmektedir. Sözleşme genel olarak tüm ödeme şartlarını içerir. Her iki tarafı koruma altına almaktadır. Faturaların ödenmemesi durumunda kredi ödenmemiş sayılır. Bu durumda sözleşme hükümlerine göre işlem yapabilir. Uzun süren gecikmelerde yasal işlemlere başvurulur. Bu yüzden ödemeleri zamanında yapmak önemlidir.

Ödemenin yapılamaması durumunda ise cihaz satışı gerçekleştirilebilir. Borçlu olan cihazların satımının önünde bir engel yoktur. Ancak önceden alıcıya bunu tebliğ etmek gerekir. EGM mal satış formu doldurulabilir. Bu sayede alıcı-satıcı arasındaki anlaşmazlıklar önlenir. Satılan cihazların borcunu hat sahibi ödemeye devam edecektir. Borcun silinmesi için hattın tamamı ile devredilmesi gerekir. Cihazlar telefon faturasına kredi alındığı gün de satılabilir. Kutulu cihazların satışını yapmak daha kolaydır.

Telefon Faturasına Kredi ye Kimler Başvurabilir?

Sözleşmeye imza atılana kadar kredi verilmiş sayılmaz. Kredi verme şartları operatörlere göre değişiklik gösterebilir. Bazı operatörler hattın belli süre kullanılmış olmasını isteyebilirler. Geçmişe dönük fatura ödemeleriniz önemlidir. Ödemesi yapılmamış ve kapatılmış hatlara kredi verilmez. Aynı zamanda telefon modeli de kredi şartlarını belirleyebilir. Bununla ilgili güncel bilgileri kendi operatörünüzden alabilirsiniz. Kredi sözleşmesinde yer alan iletişim bilgileri doğru olmalıdır. Kişilerin yanlış beyan vermesi kredi almaya engel olabilmektedir.

Krediler Ödenmezse Ne Olur?

Faturalı Hatta Kredi sisteminde Telefon kredileri faturalara yansıtılır. Her ay hattın faturasında cihaz bedeli görünmektedir. Kullanım haklarınız faturaya ek veya dahil olabilir. Bu durum operatöre ve kampanyaya göre değişir. Sonuç olarak ödemeler aylık olarak sizlere gönderilmektedir. Ödemeler operatöre yapılır. Elden, bankadan ya da kredi kartıyla ödemeler yapılabilir. Cihaz taksiti her ay aynı miktarda olur. Kalan borcunuzu operatör müşteri hizmetlerinden sorgulayabilirsiniz. Borcunuz bitince sözleşme de kendini fesheder. Borç tamamen ödenmeden hattın kapatılması söz konusu olmaz.

İşlemlerinizin mutlaka yetkili Operatör Bayilerinde, Bayinin SSK lı çalışanları tarafından yapılması gerekmektedir. Bayi Çalışanları dışında sizlerle iletişime geçecek kişilere, kişisel bilgilerinizi vermemeniz gerekmektedir.

Devir işlemleri için operatör onayı gerekir. Bunun haricindeki durumlarda hat sahibi borca karşı yükümlüdür. Ödemelerin gecikmesi durumunda operatör tarafından uyarılar gönderilir. Ödeme yine yapılmaz ise sözleşmeye dayanarak yasal işlem başlatılır. Eğer krediyi ödeme zorluğu yaşıyorsanız bunun için önlemi erken almalısınız. Cihazı nakit olarak satıp borcunuzu ödeme şansınız vardır. Bu durumda aylık ödemeyi toplu şekilde almış olursunuz.

Yorumlar kapatıldı.