İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Turkcell Kredi Başvurusu Nedir?

Ülkemizde çok fazla kullanıcısı olan Turkcell operatörünün de kredi olanağı sağlayıp sağlamadığı merak ediliyor. Kredi kartları üzerinden pek çok kişi ya yeterli limiti olmadığı için ya da kredi notu düşük olduğundan dolayı cep telefon ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Fakat son zamanda operatörlerin kullanıcılara özel olarak sunmuş olduğu cazip imkanlar bulunuyor.

Operatörlerin sunmuş olduğu cazip imkanların altında yatan sebeplerden birisi hem cep telefonu ihtiyaçların karşılanmasıdır. Tüm bunların yanı sıra ekonomiyi canlı tutmak içinde uğraşılmaktadır. Kredi kullanımına öncülük eden operatörlerden biri olarak ise karşımıza Turkcell geliyor. Fakat kredi olanağından yararlanmak içinde mutlaka sizden istenecek olan şartları mutlaka taşımanız gerekiyor.

telefon faturasina kredi

Turkcell Kredi Nasıl Alınır?

Turkcell kredi konusunda müşterilerini memnun etmek adına kolları sıvamış durumda. Teknoloji pazarına göz atıldığı zaman pek çok cihazların ve modellerin yer aldığını görebiliyoruz. Yeni bir cep telefonu alamayan fakat onun hayalini kuran vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Bu yüzden dolayı da artık operatörlerinde devreye girmeye başladığına şahit oluyoruz. Fakat turkcell tarafından tarafınıza sağlanacak olan kredi desteğinden yararlanmanız adına bazı yükümlülüklere sahip olmanız gerekiyor.

Onlardan birisi de mutlaka faturalı hatta sahip olmanız gerekiyor. Eğer ki faturalı bir hattınız yoksa o zaman kredi olanağından ne yazık ki yararlanamıyorsunuz. Turkcell faturalı hatta sahip olan kişiler hemen başvurularını yaparak yeni bir cep telefonu alma şansına sahip olur. Fakat iş sadece bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda da şimdiye kadar faturanızı düzenli şekilde ödeyip ödemediğinize bakılmaya başlanacaktır. Eğer ki faturanızda aksamalar söz konusu ise o zaman operatörünüz tarafından size kredi sağlanmaz.

Kredi Şartları

Başvurularını yapmak isteyen kişiler Turkcell Kredi şartları hakkında merak ettikleri bilgilere sahip olmak istiyor. Eğer ki krediden nasıl yararlanabilirim gibi bir düşünceye sahipseniz o halde belirttiğimiz bu hususları kapsıyor olmanız gerekiyor. Buna göre;

  • Turkcell Faturalı hatta sahip olmak
  • Fatura ödemelerini düzenli şekilde yapmış olmak
  • Herhangi bir borcunun olmaması
  • Ödeme gücünün olması
  • 6 ay ve üzeri sabit hat kullanıcısı olmak

Turkcell bu hususları göz önünde bulundurarak müşterilerine kredi hizmetleri sunuyor. Bu şartları sorunsuz şekilde yerine getiren kişiler istedikleri cep telefonu modellerini satın alma fırsatıyla karşı karşıya kalıyor.

Turkcell Kredi

Ödenmezse Ne Oluyor?

Turkcell kredi verdikten sonra bir diğer kullanıcıları yakından ilgilendiren konular arasında düzenli şekilde ödenmesi diyebiliriz. Eğer ki düzenli şekilde bir ödenme durumu söz konusu olmazsa uyarı gelir. Hala ödemelerde zorluk çıkartmaya devam edilirse o halde yapılan yollardan birisi de yasal yollara başvurmak olacaktır. Çünkü bakıldığı zaman telefon kredileri direk olarak faturaya yansıtılmaya başlanıyor.

Her ay başında cihaz bedeli faturanızda beliriyor. Fakat bedel koşulları faturaya ek ya da dahil şeklinde de olabiliyor. Operatörünüz tarafından ödemeleriniz de aylık olarak sizlere gönderilmeye çalışılıyor. Ödemelerinizi ister banka yoluyla isterseniz de elden sorunsuz şekilde yapmanız mümkündür. Cihaz taksitleriniz cep telefonun model ve fiyatına göre de doğal olarak bir farklılık içerecektir.

Faturalı Hatta Kredi Turkcell

Turkcell kullanıcıları bundan böyle faturalı hatta kredi olanağından sorunsuz şekilde yararlanma fırsatına sahip olacaktır. Dilediğiniz zaman cihaz taksitlerinizi de Turkcell sorgulama sistemi üzerinden gönül rahatlığı ile yapma fırsatına sahipsiniz. Böylelikle ödemelerinizin ne kadar kaldığı hakkında bir fikir elde etmiş olacaksınız. Çünkü satın alacağınız cep telefonu modeline bağlı olarak Turkcell Kredi taksit seçeneklerinde de bir farklılık durumu ortaya çıkabiliyor.

Borcunuzu düzenli ödeyip tamamlandıktan sonra ise sözleşme ise feshedilmiş olacaktır. Fakat bilinmesi gereken bir diğer önemli ayrıntılardan birisi de borç bitmeden hattın kapanması kesinlikle söz konusu değildir.

Turkcell Kredi Ödeyemezsem Ne Yapmalıyım?

Her şey yolundayken birden bire krediyi ödeyemez duruma gelebilirsiniz. Çünkü hayatımızda nelerin olacağını hangi durumlarla karşı karşıya kalacağımızı tam olarak kestiremiyorsunuz. Üstelik ülkemizde de böyle bir durumla karşılaşan kişilerin sayısı oldukça fazla diyebiliriz. Eğer ki faturanızı ödeyemeyecek duruma gelirseniz yapmanız gereken en mantıklı çözüm yollarından birisi de cihazı nakit olarak satıp kredi borcunuzu tamamen kapatmanız olacaktır. Yoksa Turkcell operatörü tarafından sizlere sunulmuş olan kredi fatura borcunuzu ödeyemezseniz ne yazık ki yasal işlem başlayacaktır. Çünkü ödeme yapılması için bir sözleşme yapılmıştır.

Facebook sayfamızı takip edin.