İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vodafone Kredi Nasıl Alınır?

Gelişen teknolojiler ve büyüyen telefon sektörü ile birlikte Dünya’da her geçen gün yeni bir telefon piyasaya çıkmaktadır. Takip edilmesi güç olan bu alanda hepimiz son model telefonlardan yararlanmak istiyoruz. Yeni teknolojileri kullanırken keyifli vakitte geçirmek hepimizin hayali. Nitekim telefonlar artık özel bir ihtiyaçtan çıkıp temel bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sebepten dolayı yeni cihaz almanız adına birbirinden farklı seçenekler sizlere sunulmaktadır. Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük GSM şirketinden biri olmayı başaran Vodafone kredi sistemi ile birlikte son model cep telefonlarını kullanıcılarına sunmaktadır.

Geliştirmiş olduğu bu sistem sayesinde kullanıcılarına güncel teknoloji ile üretilmiş telefonları taksitli sistem sayesinde vermektedir. Dolayısıyla telefon ihtiyacınızı karşılamak veya yeni bir telefon almak sandığınızdan daha da kolay bir hal almıştır. Tabi yararlanmadan önce bu kredi hakkında detayları öğrenmek kesinlikle sizlerin yararına olacaktır.

telefon faturasina kredi

Krediden Nasıl Yararlanabilirim?

Bireysel olarak yapacağınız başvurular ile birlikte krediden yararlanmanız oldukça kolaydır. Bu aşama da başvurularınızın bireysel olma zorunluluğu bulunmaktadır. Kendiniz dışında herhangi biri adına başvuru yapmanız mümkün değildir. Bireysel olarak başvurunuz yaptıktan sonra ise sizler için Vodafone uygun krediyi sunmaktadır. Finansal kredi ve Vodafone’nun kendi müşterileri için hazırlamış olduğu iki seçenek bulunmaktadır.

Finansal Kredi: Vodafone kimlik bilgileriniz üzerinden finansal sorgulama yapmaktadır. Anlaşmış olduğu banka üzerinden kredi kullanıp kullanmayacağınızı inceleyerek sizlerin ne kadarlık bir cihaz alıp almayacağı konusunda çözümler üretmektedir. Onay verilmesi halinde de Vodafone alabileceğiniz cihazları size sunmaktadır.

Vodafone Kredi Genel olarak bakıldığı zaman Vodafone bu sistemi kendi müşterileri için sıklıkla kullanmaktadır. Uzun yıllardır Vodafone kullanmanız ile birlikte hattınız üzerinden bir sorgulama yapılmaktadır. Risk teşkil etmediğiniz sürece de cihazı kredi ile alabilirsiniz.

Hattınız ve kimlik bilgileriniz üzerinden Vodafone yetkilileri tarafından yapılan incelemeler sonucunda sorunsuz bir şekilde cihazınızı veya cihazlarınızı alabilirsiniz.

Krediyi Kimler Kullanabilir?

Yeni alacağınız cihazlar için Vodafone kredi sistemini müşterilerinin tercihine sunmuş olsa da herkes bu sistemden yararlanamamaktadır. Hattınız üzerinden yapılan incelemeler doğrultusunda krediden yararlanıp yararlanmayacağınız konusunda bilgilere kısa süre içerisinde ulaşılmaktadır. Bu aşamada incelemenin olumlu tamamlanması için aşağıda yer alan maddeleri karşılıyor olmanız kesinlikle önemlidir.

  • Telefon hattınızın düzenli olarak faturasının ödenmiş olması,
  • Herhangi bir GSM şirketine borçlu olmamanız,
  • Güncel ve yatırılmamış faturanızın olmaması,
  • Bankaya kredi ve kredi kartından dolayı gecikmiş borçlarınızın olmaması,

Yukarıda yer alan dört önemli maddeyi karşılamanız halinde inceleme olumlu sonuçlanacaktır. Bu maddelerin dışında kalıyorsanız GSM şirketi Vodafone sizlerin kredi başvurusunu olumlu olarak sonuçlandırmayacaktır.

vodafone kredi

Vodafone Faturalı Hatta Kredi Taksit Sistemi

Vodafone kredi kullandırma sisteminde müşterilerinin taksitli seçeneklerden yararlanması için birbirinden farklı taksitleri sunmaktadır. Fakat yapılan düzenlemeler ile birlikte eskiden 12 ay ve 24 ay taksit üzerinden cihazlar alırken artık bu durum söz konusu değildir. Aldığınız cihaz tutarına göre taksit seçenekleri de değişmektedir.

3.999,99 TL’ye kadar olan cihazlarda 12 ay taksit,

3.999,99 TL’den yukarıda olan cihazlarda 6 ay taksit,

Yukarı da belirtmiş olduğumuz taksit seçenekleri bulunmaktadır. Nitekim Türkiye’de ki bütün GSM şirketleri de bu taksit sistemini kullanmaktadır.

Hangi Cihazı Alabilirim?

Vodafone’da yapılan inceleme sonucunda hangi cihazı alıp almayacağınız hakkında bilgiler ortaya çıkmaktadır. İnceleme ile birlikte sizlerin limitleri ortaya çıkacaktır. Limitiniz doğrultusunda arzu ettiğiniz cihazı alabilirsiniz. Bu nokta da limitiniz üstünde herhangi bir cihaz alamayacağınızı unutmamalısınız. Limitinizde veya limitinizin altında cihazınızı alabilir talep ederseniz sigorta işlemlerini de yaptırabilirsiniz.

Tüm Ürünler ve Aksesuarlar

Akıllı cihazların yanı sıra Vodafone kredi sistemi ile birlik yararlanabileceğiniz birbirinden farklı aksesuarları da sunmaktadır. Akıllı telefon aldığınızda yapılan işlem ile aksesuar için yapılan işlem aynıdır. İki ürün arasında hiçbir fark bulunmamaktadır. Dolayısıyla istediğiniz ürüne de bu kredi sistemi sayesinde sahip olabilirsiniz. Aksesuar bölümünde kablosuz şarjlar, saatler, kulaklıklar başta olmak üzere birçok ürün bulunmaktadır. Dilerseniz telefon aldığınız da aynı kredi sistemi üzerinden yeni bir aksesuarda alabilirsiniz.

Fiyatlar ile ilgili alacağınız cihazın belirleyici rol oynayacağını unutmamalısınız. Uygulanan taksit ve güncel faiz tutarlarına göre fiyat tablosu ortaya çıkmaktadır. Cihazı almaya karar vermeniz ile birlikte yukarıda da belirtmiş olduğumuz kriterleri karşılamanız durumda istediğiniz akıllı telefonu veya aksesuarı alabilirsiniz. Bu şekilde ihtiyacınızı görebilirsiniz

Facebook sayfamızı takip edin.