İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

İnternet harcamalarının güvenli gerçekleşmesini isteyen tüm tüketicilerin yapı kredi sanal kart oluşturma ile ilgili bilgi sahibi olması oldukça önemlidir. Beklenen tutardan fazla çekim ve harcamayı önleyen sanal kartlar, belirli bir harcamaya özel olarak oluşturulabilir ve ona göre limitlendirilebilir.

Kısa bir işlem ile sanal kart oluşturulur ve kullanıcı tarafından kullanma tarihi dolana kadarki harcamalarda kullanılabilir. Yapı Kredi müşterileri hızlı, güvenli ve kullanışlı bir hizmet olan sanal karttan kolaylıkla faydalanabilirler.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, Yapı Kredi banka müşterisinin kendi hesabı veya kredi kartı üzerinden, kendi tanımladığı bir limite sahip olarak oluşturduğu ek karttır. Sanal kartın güvenli olmasındaki en önemli nokta, sonradan ödeme sistemiyle değil ön ödeme koşuluyla oluşturulmasıdır. Bu özellik sayesinde, harcama miktarınız önceden belirlediğiniz sınırlar içerisinde sizinle olur.

Sanal Kart Oluşturma

Kredi Kartınız veya banka hesabınız üzerinden bir ek kart oluşturabilir ve bu kartı internet alışverişlerinizin tümünde kullanabilirsiniz. Sanal kart oluşturmak için bankanızı telefonla arayabilir veya internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Bankanıza talebinizi ilettiğinizde limiti sıfır (0) olan bir sanal kart oluşturulur. Daha sonra talep ettiğiniz miktarda sanal kartınıza bir limit tanımlanır.

Sanal kartlar fiziksel olarak var olmazlar, yalnızca internet üzerinden kullanabileceğiniz ek kartlardır. Kart bilgilerini kullanarak internet alışverişinizi yapabilirsiniz ancak fiziksel alışverişlerinizde kullanamazsınız.

Banka Kartı ile Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

Sanal kart oluşturmanız için, sanılanın aksine kredi kartı sahibi olmanıza gerek yoktur. Banka hesabınızdaki paranızın belli bir miktarını sanal kartınıza limit olarak tanımlamak koşuluyla sanal kart oluşturabilirsiniz.

Sanal Kart Kullanmanın Avantajları

Yapı Kredi Sanal Kart, internet alışverişlerişi yapan müşteriler için oldukça mantıklı ve avantajlıdır. Yapı Kredi Sanal Kartın avantajlarını listeleyecek olursak;

  • Birden fazla sanal kart tanımlaması yapılabilir.
  • Sanal kart oluşturmak ve sanal kart kullanımı ücretsiz bir hizmettir.
  • Sanal kartınızın üçüncü şahıslar tarafından kullanıldığıyla ilgili şüphe ederseniz, hemen iptal edilip yenisini oluşturabilirsiniz.
  • Sanal kart sizi kredi kartınızın kopyalanması gibi internet suçlarına karşı korur.
  • Sanal kart harcamaları sadece sizin belirlediğiniz limitler sınırında gerçekleşir.
  • Sanal kartların fiziksel kartlar gibi aidatları yoktur.

Sizinde bu avantajlardan faydalanmak için tek yapmanız gereken müşteri temsilcinizle görüşerek veya internet bankacılığı aracılığıyla kendinize sanal kart oluşturmanızdır.