İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi düşük faiz oranları ile borçlanmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Özellikle ev ya da araba alacaklar, evlenecekler, evini yenileyecekler ya da tatile çıkacaklar, bu kredi sayesinde nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Tabi her banka gibi Ziraat Bankası da ihtiyaç kredisi anlamında seçici davranıyor. İşte Ziraat Bankası ihtiyaç kredisine dair merak edilen tüm ayrıntılar.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanım Şartları

Ziraat Bankası devlet menşeili bir banka olduğu için, diğer özel bankalara nazaran daha katı şartlar uygulayabiliyor. Örneğin bu banka KKB notu iyi düzeyde olmayan kişilere, kefilsiz ya da ipoteksiz kredi kullandırmaktan kaçınıyor. Bunun dışında, Ziraat Bankasından ihtiyaç kredisi kullanacakların yerine getirmesi gereken şartlar;

  • Son 6 aydır aynı işyerinde çalışıyor olmak,
  • Düzenli ve yeterli bir gelire sahip olmak,
  • 1300 ve üzeri KKB puanına sahip olmak,
  • Kredinin geçerli ve yerinde bir sebeple kullanılıyor olması,

Eğer kişi ipotek ya da kefil yolu ile kredi kullanacak ise, aynı şartlar kefalet sürecinde de geçerlidir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası da ihtiyaç kredisi vade oranını 60 aya kadar çeken bankalardan bir tanesi. Ayrıca faiz oranı da yüzde 1.24. 25 bin TL için örnek bir hesaplama yapılacak olur ise,

  • Aylık ödemeler 1248,10 TL,
  • Toplam geriye ödenecek tutar 29.954 TL,

Ziraat Bankası diğer bankalara nazaran oldukça düşük bir ihtiyaç kredisi faiz oranına sahip. Bu nedenle emeklilerin, memurların ve düzenli geliri olan kişilerin ilk tercihi Ziraat Bankası oluyor.

Ziraat Bankası Kredi Ürünleri

Aslında Ziraat Bankası birden fazla kredili ürün sunmakta. Bunlardan en çok kullanılanı elbette bireysel ihtiyaç kredisi. Ancak bu kredi dışında, yine bireysel ihtiyaç kredisi şeklinde kullanılacak ve eğitim harcamalarını karşılayacak eğitim kredisi bulunuyor.

Ayrıca internet bankacılığı üzerinden kullanılacak bir dijital kredi ürünü de söz konusu. Bu kredi aynı gün onaylanma özelliği bulunan pratik bir ihtiyaç kredisi. Konut ve taşıt kredileri de bulunan banka, 0’ın altında sunduğu faiz oranları ile ev alacaklara umut oluyor.